live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Країною подорожують міцво-мобілі - синагоги на колесах

"Міцво-мобілі" їздять різними містами та пропонують охочим дізнатися більше про юдаїзм і юдейські звичаї

Про це йдеться в сюжеті "5 каналу".

Об'їхати планують 60 населених пунктів лише за місяць. Мобільні синагоги вже побували у Миколаєві та дісталися Одеси.

Учасники проекту розповідають про релігійні атрибути євреїв. Найголовніша серед них - сувій Тора. Це своєрідні закони життя, які надав Моїсей. У "міцва-мобілі" цю книгу читають тричі на тиждень - у суботу, понеділок та четвер. Поруч - дві чорні скриньки.

"Це тфілін - дві коробки, які покладаються на чоловіків з 13 років - на руку і на голову. Всередині – пергамент, на якому уривки з Тори. Носимо з собою кожен день, крім суботи та свят. Вдягаємо на руку і на голову. Тим самим показуємо, що даємо свою голову на служіння і серце Всевишньому", - розповідає співорганізатор синагоги на колесах Менді Вольф.

Створили синагогу на колесах рік тому. Тоді "міцво-мобіль" проїхав південь України. Цього року географія ширша, тож і кількість мобілів збільшили. Тепер їх два.

"Шукаємо євреїв, ділимося з усіма нашими знаннями, світлом. Якщо зустрічаємо єврея - пропонуємо зробити заповідь, духовну допомогу, можемо матеріально допомогти, якось людина потребує. Якщо людина не єврей - пропонуємо 7 заповідей нора", - каже співзасновник синагоги Арьє Вольф.

Зупиняється автомобіль біля синагог та просто у людних місцях. В Одесі обрали площу біля пам'ятника Дюку.

Одесити кажуть: ідея цікава, нехай розвиваються. Тим паче, що туристів у місті досхочу.

Синагога на колесах планує об’їхати понад півсотні українських міст. Після південних областей міцво-мобіль вирушить на схід. Завершиться експедиція наприкінці літа.

 
 

 

новини партнерів

20 серпня, 2018 понеділок

19 серпня, 2018 неділя

20 серпня, 2018 понеділок

19 серпня, 2018 неділя

18 серпня, 2018 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати