//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Президент Грузії: Сюсюкання з Росією нічого доброго не принесло тим країнам, які намагалися її заспокоїти

Президент Грузії Георгій Маргвелашвілі заявив, що сюсюкання з Росією нічого доброго не принесло тим країнам, які намагалися її заспокоїти

Про це Маргвелашвілі заявив під час виступу на зустрічі, присвяченій десятій річниці російсько-грузинської війни 2008 року.

"Навіть з найбільш прагматичним досвідом ми можемо бачити, що сюсюкання з Росією не принесло нічого доброго тим країнам, які намагалися заспокоїти Росію. А також тим, хто намагався досягти відчуття, що це може закінчитися одним або двома шматками (території - Ред.). Апетит агресора тільки збільшується...", - цитує Маргвелашвілі Грузія Online.

За словами Маргвелашвілі, Росія хоче будь-яким способом зупинити Грузію на її шляху до демократії та євроатлантичної інтеграції, але територіальна цілісність і суверенітет Грузії будуть відновлені мирним шляхом.

"Грузія ніколи не розглядає відновлення територіальної цілісності і суверенітету силовими методами", - зазначив президент.

8 серпня 2008 року російські війська вторглися на територію Грузії у зв'язку зі спробою Тбілісі відновити конституційний лад у регіоні Південна Осетія. У військових діях проти Грузії, крім збройних формувань сепаратистів, підтримуваних Кремлем, брали участь і регулярні частини російської армії.

Під час прямого сухопутного вторгнення російської армії в країну танкові бригади росіян увійшли за межі невизнаного утворення Південної Осетії, вклинившись до Кодорської ущелини. Крім того, Росія бомбардувала грузинські міста, військові бази і об'єкти цивільної інфраструктури, а також задіяла свої військово-морські сили.

26 серпня Кремль визнав "незалежність" Абхазії та Південної Осетії, відповідний указ видав тодішній президент Дмитро Медведєв. Російські війська перебувають на території цих грузинських регіонів і понині.

Південна Осетія проголосила незалежність від Грузії в грудні 1991 року за активної військової, політичної та економічної підтримки РФ. Її незалежність визнається лише п'ятьма державами: Росією, Венесуелою, Нікарагуа, Науру і Тувалу.

Абхазія проголосила свою незалежність від Грузії під час війни 1992-1993 років за активної військової підтримки з боку Росії.

Загалом світова спільнота визнає суверенітет Грузії над Південною Осетією й Абхазією. 

новини партнерів

‡агрузка...

25 квітня, 2019 четвер

25 квітня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати