//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Виробники серіалів для РФ вирішують, кому в Україні давати гроші на патріотичні фільми, - режисер


фото: buk24
Гроші на зйомку фільмів патріотичного спрямування в Україні розподіляють виробники серіалів для Росії

Про це заявив режисер Володимир Тихий у кометарі "Громадському радіо".

Говорячи про те, що Мінкультури оприлюднив результати другого етапу конкурсного відбору кінопроектів патріотичного спрямування, він зазначив, що це зовсім нова практика. 

Зокрема, до того були окремі сесії в Держкіно, які були присвячені, наприклад, героїзму воїнів АТО, повстанських змагань, тощо.

"Щоб зробити окрему сесію, виділити на це півмільярда гривень і віддати Міністерству культури – це вперше. Це всіх обурило. Тому що певна кількість патріотичних проектів була в запуску виробництва саме від Держкіно. Вони не отримали коштів", - пояснив Тихий.

Відповідаючи на запитання стосовно того, чому Мінкульт, а не Держкіно, розподіляє ці гроші, він зауважив, що це абсурдна історія.

"Вийшло так, що була сформована творча комісія, яка наполовину складається з представників телевізійних продакшенів. Що найбільш парадоксально: ці продакшени є лідерами виробництва для Росії: Стар Медіа, Фільм Ю Ей. Вони самі собі дають проекти, умовно кажучи", - наголосив Тихий.

За його словами, коли проходив відбір до комісії, склалося так, що, наприклад, своєчасно не було повідомлено, що люди мають подати копії трудових книжок або чогось, що доводить, що вони працювали за професією. Таким чином частина претендентів про це взагалі не знала, про це повідомили буквально за два дні до здачі документів.

"Просто відсікли частину експертів, які могли опинитися в комісії. Вже потім ця комісія займалася відбором членів комісії, яка ухвалювала рішення щодо того, що фінансувати. Там були співбесіди, на цей відбір пройшло багато людей – наприклад, Ворожбит, сценарист "Кіборгів", - ці люди чомусь не витримали суворої процедури, розгляду їхніх папірців. А ці люди витримали", - підсумував Тихий. 

новини партнерів

‡агрузка...

25 квітня, 2019 четвер

25 квітня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати