live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Із фільму про Стуса прибрали згадки про Медведчука, після "захисту" якого поет опинився у тюрмі і помер

Зі сценарію фільму про поета-дисидента Василя Стуса видалили всі згадки про його адкоката Віктора Медведчука

Ці інформацію підтвердив продюсер стрічки Артем Денисов, передає УП.Життя.

Медведчук захищав поета у справі про дії з виготовлення, зберігання і розповсюдження "з метою підриву та ослаблення радянської влади ворожої літератури, що порочить радянський державний і суспільний лад"

За словами Денисова, згадки про Медведчука виключили через завеликий хронометраж фільму. 

"Так, видалили дійсно, але не тільки цю сцену, але й деякі інші. Перш за все, бо сценарій спочатку передбачав майже 180 хвилин", - сказав продюсер. 

Про зникнення Медведчука зі сценарію спершу повідомив актор Геннадій Попенко.

"Проходячи кастинг на фільм "Стус", я читав сценарій до фільму. У ньому БУЛА сцена останнього суда над Стусом. Саме того суда, що його Стус та українська інтелігенція не визнавали, але адвокат Стуса, товариш Медведчук, визнав не лише суд, а й Стусову "провину".

Хід справжнього адвоката-захисника. А потім було останнє заслання Василя Стуса, із якого він не повернуся. Український класик помер у радянському таборі лише за 6 років до здобуття Україною незалежності.

Нещодавно побачив , що сцени суду вже немає у фільмі. Запитав про це у акторів, що грають у фільмі. Вони підтвердили, що сцени суду вже немає. Її прибрали зі знімального графіка, нікого не попередивши. Навіть такого персонажа, як Медведчук, у фільмі вже немає. Проте кастинг на нього був, актора було знайдено і він готувався до зйомок. 

Зі слів учасників знімального процесу, "продюсерам подзвонили з адміністрації Медведчука" і сказали, що якщо вони хочуть дозняти картину, не хочуть провокацій, то потрібно прибрати сцену суду над Стусом". 

Інформацію про дзвінок від імені Медведчука Денисов назвав фейком.

Довідка. Василь Стус помер у тюремному карцері табору особливого режиму ВС-389/36 (Росія). Це сталося 4 вересня 1985 року. Віктор Володимирович Медведчук виступав захисником у процесі над поетом і дисидентом. 

Згодом після смерті Стуса Віктора Медведчук очолив адміністрацію президента Леоніда Кучми, згодом він став кумом президента Російської Федерації Володимира Путіна, який хрестив його доньку Дарину.

 

новини партнерів

11 грудня, 2019 середа

11 грудня, 2019 середа

10 грудня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати