//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна позивається до ЄСПЛ через порушення Росією прав українських політв'язнів

Україна подала позов в Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) проти Російської Федерації за порушення прав українських політв'язнів

Про це у Facebook повідомив заступник міністра юстиції - уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина.

"Ми щойно подали нову міждержавну заяву до Європейського суду з прав людини щодо українських політв'язнів Кремля", - написав він.

В заяві описано порушення щодо 71 політв'язня на 130 сторінках із близько трьома тисячами сторінок доповнень.

Відзначимо, що в заяві уряд України інформує про системні порушення з боку Росії конвенції про захист прав людини та основних свобод, а саме:

Ст. 3 (заборона катувань та принижуючого гідність поводження); Ст. 5 (особиста свобода); Ст. 6 (справедливий суд); Ст. 8 (повага до особистого і сімейного життя); Ст. 10 (свобода вираження); Ст. 13 (ефективний засіб захисту); Ст. 18 (заборона використання дозволених Конвенцією обмежень прав для цілей інших, ніж ті, для яких вони були передбачені).

Також Ліщина додав, що щодо Станіслава Клиха, Володимира Балуха, Еміра-Усеіна Куку, Сергія Литвинова додатково подані заяви за правилом 39 конвенції про надання належного медичного забезпечення та інформації про стан здоров'я.

  • Нагадаємо, Європейський суд з прав людини закликав незаконно засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова припинити голодування, яке він почав ще 14 травня, та погодитися на лікування.

новини партнерів

‡агрузка...

22 квітня, 2019 понеділок

22 квітня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати