Росія стверджує, що Сенцов не вважає себе хворим й нібито відмовляється від лікарні

10 серпня 2018 року наближені до російської влади "представники громадськості" відвідали незаконно утримуваного у Заполяр'ї українського кінорежисера Олега Сенцова. Під час їхньої зустрічі, політв'язень нібито повідомив, що не потребує переведення на лікування у цивільну клініку

Про це інформує офіційний сайт регіонального управління Федеральної служби виконання покарань (ФСВП).

"Сьогодні члени регіональної ГСК (Громадської спостережної комісії - ред.) Параска Філант і Богдан Василюк відвідали ІК-8 УФСВП Росії по Ямало-Ненецькому автономному округу, де зустрілися і поспілкувалися з засудженими, у тому числі з Сенцовим", - йдеться в прес-релізі.

Читайте також: Кістка поперек горла. Хто такий Олег Сенцов

Візитерів супроводжували перший заступник начальника УФСВП Ігор Ракітін й начальник колонії Сергій Скачьов.

Із Сенцовим вони поспілкувалися в медико-санітарній частині колонії.

"Правозахисники запитали його про стан здоров'я, умови утримання, одержувану їм медичну допомогу. Під час розмови жодних скарг від засудженого не надійшло. На пропозицію громадських представників про переведення його до муніципальної лікарні Сенцов відповів відмовою, пославшись на те, що хворим себе не вважає" , - зазначили у ФСВП.

Нагадаємо, що за словами Наталії Каплан, сестри режисера, у цивільній лікарні, куди його переводили до реанімації, над ним знущалися.

"ЄСПЛ наполягає про переведення до цивільної лікарні, причому ближче до місця прописки. Олег відмовився, каже, що він просто не переживе етап, а у цивільній лікарні в Лабитнангі, куди він вже потрапляв у реанімацію, над ним знущаються ще більше, ніж у тюремній. Це Росія, дитинко... і я взагалі не уявляю, що ще можна зробити і як його витягти... все дуже погано", - заявила вона з посиланням на лист від свого брата.

Читайте такожЗасудження Сенцова Росією: звинувачення VS реальність. Інфографіка

У відомстві також заперечили, що режисер схуд на 30 кг, й навели кошторис витрат на медогляди і лікування Сенцова.

Як стверджується, за час голодування Сенцова йому були надано 202 медичні послуги на загальну суму понад 45 тис. рублів, а на медикаментозне забезпечення пішло понад 95 тис. рублів.

"Таким чином, на медичне забезпечення Сенцова витрачається 1100 рублів на добу", - йдеться в матеріалі ФСВП.

Читайте також: Фільми з-за грат. Чому Олег Сенцов зможе зняти фільм навіть у в'язниці

Довідка

На момент російського збройного вторгнення режисер жив і працював у Криму, де він власне й народився, а також провів своє дитинство і молодість. Окупанти звинували його у підготовці до теракту й засудили до 20 років колонії суворого режиму, визнавши "винним" у "створенні терористичної спільноти і керівництві нею, у двох терористичних актах і приготуванні ще одного теракту, в замаху на придбання вибухових пристроїв, у незаконному зберіганні вогнепальної зброї і боєприпасів організованою групою".

14 травня Олег Сенцов оголосив голодування з вимогою відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму за політичними статтями. Сенцов, зокрема, вимагає звільнити 64 українських політв'язня.

Сенцов пережив вже третю кризу зі здоров'ям і погодився приймати 3-4 ложки поживної суміші на день. 

Під час наступної, четвертої кризи в українського політв'язня можуть відмовити внутрішні органи.

10 серпня під час телефонної розмови президента Франції Еммануеля Макрона з російським диктатором Володимиром Путіним очільних французької держави зробив кілька пропозицій, аби знайти "термінове гуманітарне рішення" для порятунку Сенцова.

Путін своєю чергою "пообіцяв дати відповідь і в найкоротші терміни повідомити про стан здоров'я Сенцова", зазначається у повідомленні прес-служби Єлисейського палацу.