live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Мін'юст подав до ЄСПЛ заяву щодо масових порушень Росією прав українців


фото: kmu.gov.ua
Міністерство юстиції подало нову Міждержавну заяву проти Російської Федерації до Європейського суду з прав людини щодо порушень російською владою прав громадян України

Про це під час брифінгу заявив міністр юстиції Павло Петренко, повідомляє Еспресо.TV.

Він зазначив, що у заяві йдеться про масове та системне переслідування українських громадян, які потрапляють на територію РФ, про викрадених російськими спецслужбами людей з територій інших районів та країн, а також про українців та кримських татар, які переслідуються у Криму.

"(У заяві, ред.) ми фактично констатуємо і вимагаємо від ЄСПЛ зафіксувати масові порушення прав людини щодо катувань, щодо обмежень права на свободу та особисту недоторканість, права на справедливий суд, права на приватне життя, свободи вираження поглядів, зібрань та об'єднань з боку російського режиму проти українських громадян", - наголосив Петренко.

За його словами, у переданому документі детально описані події щодо 71 українця, які знаходяться у російських тюрмах. 

Петренко додав, що метою звернення є отримання рішення ЄСПЛ, де констатуються всі вказані порушення з боку Росії, та яке зобов'язує РФ звільнити українців.

Крім того, міністр повідомив, що Україна домагатиметься запровадження персональних санкцій проти осіб, причетних до порушення прав українців, викрадень і тортур.

 

новини партнерів

4 серпня, 2020 вівторок

4 серпня, 2020 вівторок

3 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати