live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Скільки заробляють поліцейські у Чехії? Розповідає українка з Закарпаття

У Чехії поліцейських повністю забезпечують формою - від теплих курток до взуття та шкарпеток. Також вони мають безкоштовний проїзд на усі види громадського транспорту в Празі

Поліцейські, які лише прийшли на роботу отримують 16-17 тис. грн. Зі стажем та в залежності від заслуг зарплата збільшується. Про це розповіла Оксана Странська, яка 21 рік мешкає у Празі, пише Gazeta.ua.

“Спочатку в Чехії змінювала дрібні роботи - працювала прибиральницею, збирала ягоди. Вчила мову, щоб вступити в університет. Вона дуже схожа на суміш російської і україської. Намагалася дивитися телевізор, побільше спілкуватися з місцевими. Якщо робила якусь помилку чи чогось не розуміла вони мене виправляли. За півроку зуміла розмовляти та розуміти інших. Закінчила державну гімназію, потім - Торгівельну академію в Празі”, - говорить жінка.

Останніх 9 років українка працює в поліції. Подалася на конкурс, як тільки отримала громадянство - це головна умова праці на державній роботі.

“Пройшла психологічні тести, фізичні нормативи та медогляд. Потім відправили на піврічне навчання. Перших три місяці вивчали усі закони, виконувалифізичні вправи і вчилися стріляти. Після успішних тестів дали документ, що маю право працювати в поліції. Але на роботу не виходила ще три місяці - проходила психологічну підготовку. Навчали, як спілкуватися і працювати із людьми”.

Странська має 12-годинний робочий день. Дві денних і дві нічних зміни. Між ними 4 вихідних. Патрулює вулиці пішки або автомобілем:

“Перших три місяці працювала під наглядом старшого колеги. Відчувала, що колектив сприймав мене насторожено. Чехи дуже недолюблюють українців. Вважають, що ми не вміємо нічого робити, лише випиваємо і влаштовуємо бардак. Таке враження склалося через заробітчан, які важко працюють на будівництвах і, щоб розслабитися, випивають. Із часом у колективі зрозуміли, що не можна рівняти усіх під одну лінію. Почали спілкуватися більш дружно”.

null

Все по темі

новини партнерів

19 жовтня, 2020 понеділок

19 жовтня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати