live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

З Одеської митниці вкрали заарештований товар на 150 млн грн. Під час розшуку знайшли контрабанду на $150 млн


фото: gp.gov.ua
З території приватного підприємства, розташованого на Одеській митниці, за сприяння митників було вкрадено 37 контейнерів заарештованого контрабандного товару на 150 млн грн

Про це заявив на прес-конференції генпрокурор України Юрій Луценко.

"Затримали на Одеській митниці 37 контейнерів з імпортним товаром. Фактична кількість товарів у контейнерах була у кілька разів більшою, ніж та, що проходила в документах Одеської митниці. Контейнери заарештували та передали на відповідальне зберігання ТОВ "Віст Сел". Ще з часів Клименка на Одеській митниці знаходиться приватна територія донецького підприємства, власники якого зараз перебувають на окупованій території, для відповідального зберігання товарів. Саме на цій частині вночі контейнери було викрадено", - сказав Луценко.

Генпрокурор розповів, як держпосадовці сприяли викраденню заарештованого товару.

"Контейнери належали фірмі, яка входить у орбіту відомого контрабандистського угруповання Сердюка-Амєнєва. Сердюк певний час працював у ГПУ, після чого був скорочений і зараз десь півроку ховається на лікарняному. Я мав неодноразові сигнали про його сприяння Амєнєву, який входить у четвірку найбільших контрабандистських схем у країні. Керували викраденням Амєнєв і керівник митного посту, який у цей час чергував. Заяви, що, мовляв, це було викрадено не з митниці, а з приватної території, сприймати всерйоз непотрібно, адже усі вантажні автомобілі заїжджали через центральні ворота Одеської митниці і фактично працівник цієї митниці - посадова особа начальник посту - сприяв викраденню 37 контейнерів", - зазначив Луценко.

Луценко додав, що, за словами старожилів митної служби, це безпрецедентна подія навіть для Одеської митниці. Частину контейнерів знайшли на ринку "7-й кілометр" Одеси, Барабашовському ринку Харкова та на інших підприємствах. Проте знахідки призвели до викриття в десятки разів більш масштабної контрабандистської оборудки.

"Коли почали перевіряти фактичне місцезнаходження викрадених контейнерів на 7-му км, сталася інша подія, більш глобальна. Замість 37 контейнерів на 150 млн грн було знайдено необлікованих без жодних документів товарів на $150 млн. які зберігаються у 300-315 складах 7-го км. Йдеться про 100 тис. тонн тканини, що не мають жодних документів про проходження митного очищення. Загальна вартість сягає приблизно $150 млн. Йдеться про те, що це вже товар не тільки фірми пана Амєнєва, але ймовірно й інших контрабандистських структур. Усі ці товари зараз опечатані. Кожен день відбувається ретельна перевірка документів. Якщо їх не нададуть, товари конфіскують у дохід держави", - сказав Луценко.

Голова ГПУ наголосив, що за контрабанду має нести відповідальність керівництво Одеської митниці.

"Виникає запитання, хто буде відповідати за те, що 100 тис. тонн товару проходить Одеську митницю без жодного оформлення. Прокуратура і будь-які силові органи зараз уже не можуть установити, коли конкретно вони зайшли, на чиїй зміні, який інспектор це оформляв і який начальник митного поста мав би за це відповідати. Проте я вважаю, що має наступити адміністративна відповідальність аж до зняття із займаної посади того, хто так організовує роботу Одеської митниці. Йдеться про необхідність радикальних адміністративних дій для протидії контрабанді", - додав генпрокурор.

Луценко також заявив про необхідність відновлення в Україні митної служби.

"Моя позиція полягає у тому, що державі необхідно відновити державну митну службу як юридичний орган, призначити керівника, якого вже 3 роки немає, провести конкурс на цю посаду і обрати людину, яка має публічний кредит довіри у суспільства, відновити аналітичні центри, провести повний перенабір на відкритих процедурах за участі громадськості усіх керівників регіональних митниць аж до керівників постів і після цього провести оперативну роботу з 11 фігурантами", - сказав очільник Генпрокуратури.

Крім того, Луценко заявив, що після викриття масштабної контрабандної оборудки керівництво Державної фіскальної служби почало погрожувати правоохоронцям.

"Коли силовики знаходять по 100 тис. тонн нерозмитненого товару, недопустимо, щоб працівникам груп правоохоронних органів погрожувало керівництво самого ДФС. У мене про це службова записка. Як тільки ми вийшли на більш серйозні обсяги, працівники силових підрозділів податкової міліції зазнали тиску від свого ж керівництва". - сказав генпрокурор.

новини партнерів

18 січня, 2019 п'ятниця

18 січня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати