live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Ціна на газ для населення зросте, але не з наступного тижня, - Рябцев

Зміна вартості природного газу для побутових споживачів залежатиме від підсумків роботи місії Міжнародного валютного фонду (МВФ), яка 6 вересня 2018 року прибуває до Києва

Про це заявив авторитетний експерт з питань паливно-енергетичного ринку, заступник директора науково-технічного центру "Псіхея" Геннадій Рябцев в ефірі Еспресо.TV.

"Місія МВФ приїздить 6 вересня і вона буде працювати в Україні два тижні. І яким саме буде механізм підвищення цін на газ і коли він запрацює, залежить саме від результатів переговорів. Адже ми знаємо, що вимогою МВФ було балансування українського бюджету, тобто щоб витрати відповідали доходам. На жаль, зараз немає якоїсь надії на те, що  доходи зростатимуть набагато швидше, аніж витрати. Це означає, що уряд має виконувати усі свої зобов'язання, які були виписані у Меморандумі МВФ, і там якраз записано: вирівняти ціни на газ для населення і промислових споживачів на економічно обґрунтованому рівні. Відповідну постанову уряд прийняв свого часу, №187", - зазначив він.

Разом з тим, додав експерт, ціни на газ для побутових споживачів "заморожено", тоді як ціни для промисловості "зросли достатньо суттєво".

"І зараз щоб вирівняти ціни для промисловості і для споживачів, потрібно останні підняти на 60%", - додав Рябцев.

Він переконаний, що зростання цін на газ для населення можна було б уникнути, якби не запускалася "дивовижна система субсидій, коли їхї отримували раніше понад 60% домогосподарств, а зараз отримують близько 40%".

71 млрд грн який витрачається з держбюджету на субсидії він назвав "нонсенсом".

"При цьому лише 4 млрд спрямовуються на усі заходи з енергозбереження і підвищення енергоефективності", - поінформував Рябцев.

 

новини партнерів

4 серпня, 2020 вівторок

4 серпня, 2020 вівторок

3 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати