live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Документи для розірвання договору "про дружбу" з Росією вже готові, - Клімкін


фото: ukraineun
Пакет документів щодо денонсації Україною Договору про дружбу і співробітництво з Росією вже підготовлений

Про це сказав міністр закордонних справ Павло Клімкін, повідомляє Укрінформ.

"Ці документи вже підготовлені, весь пакет. Про це можна сказати. Це завжди було нашою позицією, тому ми його опрацювали. В найближчі дні ми внесемо його формально" - сказав він журналістам.

За його словами, Росія порушила "все що можливо" в цьому Договорі, починаючи від преамбули, а також "всі статті".

Клімкін пообіцяв у п'ятницю оприлюднити пост, в якому роз'яснити усі порушення Росією своїх договірних зобов'язань за останні 4,5 роки.

Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією було підписано 31 травня 1997 року в Києві. Згідно з умовами договору, сторони зобов'язувалися, зокрема "поважати територіальну цілісність та суверенітет" одна одної та "підтверджували непорушність існуючих між ними кордонів".

Згідно з договором, якщо за 6 місяців до закінчення 10-річного терміну дії документа одна зі сторін не повідомить другій про бажання припинити його дію, він автоматично буде продовжений на наступні 10 років.

Таким чином, дія цього договору автоматично буде продовжена на 10 років із 1 квітня 2019 року, якщо Україна не повідомить Росії про намір його припинити до 30 вересня.

  • Нагадаємо, що президент України Порошенко пропонує розірвати договір "про дружбу" з Росією. Про це він заявив 28 серпня на XIII нараді керівників дипломатичних установ України.

новини партнерів

19 вересня, 2020 субота

19 вересня, 2020 субота

18 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати