live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Навіщо жінки роблять сексуальні селфі і вкладають у зовнішність. Чоловіки тут ні до чого, - вчені

Нові дослідження свідчать, що жінки створюють сексуальний образ, аби конкурувати з іншими жінками і підніматися по соціальних сходах в економічно нерівних умовах

Результати дослідження, яке провела команда психологів з Університету Нового Південного Уельсу (Австралія), опубліковані в науковому журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

"Ми відстежували публікації десятків тисяч селфі жінок в 113 країнах світу, щоб визначити особливості товариств, де існує яскраво виражена мода викладати спокусливі фотографії у відкритий доступ в Інстаграм і Твіттер", - каже Хендіс Блейк, провідний автор дослідження.

Виявилося, що селфі геть не пов'язані з гендерною нерівністю і пригнічуванням жінок чоловіками. Навпаки, відкриті сексуальні селфі популярні в розвинених і відкритих країнах, таких як США і Сінгапур, які є лідерами в галузі освіти рівних можливостей для чоловіків і жінок.

"Ми подивилися, де в світі все це відбувається найбільше. Зазвичай психологи дивляться на заклопотаність жінок своєю зовнішністю через призму патріархального тиску - коли жінки живуть в суспільствах, які цінують їх зовнішній вигляд більше, ніж їх інші якості. Аргумент зазвичай полягає в тому, що, коли ви бачите сексуалізацію, ви бачите безсилля", - говорить Блейк.

"Замість цього ми виявили, що жінки з більшою ймовірністю будуть витрачати час і сили на розміщення сексуальних фото в Інтернеті в тих місцях, де росте економічна нерівність, а не в тих місцях, де чоловіки більше тримають суспільну владу і пануэ гендерна нерівність"..

Отримані результати узгоджуються в різних географічних точках, навіть після обліку і контролю інших факторів, які можуть впливати на моделі, такі як розмір населення, розвиток людини і доступ до Інтернету.

Дослідники говорять, що нерівність в доходах підвищує конкурентоспроможність і тривогу за статус серед людей на всіх рівнях соціальної ієрархії, роблячи їх чутливими до свого місця на соціальних сходах, і викликає бажання робити все краще за інших.

Щоб переконатися в правильності своєї гіпотези Хендіс Блейк і її колеги проаналізували дані про обсяги продажу товарів і послуг, пов'язаних з поліпшенням зовнішності жінок. Розрахунки показали, що чим вище рівень нерівності в тому чи іншому регіоні, тим більше жінки витрачають грошей на б'юті-індустрію, прагнучи виглядати краще.

новини партнерів

25 вересня, 2020 п'ятниця

25 вересня, 2020 п'ятниця

24 вересня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати