live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Британський суд скасував виплату Україною $3 млрд "боргу Януковича" та повернув справу на розгляд

Британський Апеляційний суд ухвалив переглянути винесене на користь Росії лондонським судом першої інстанції рішення у суперечці з Україною через $3 млрд так званого "боргу Януковича"

Про це повідомляє Bloomberg.

Наприкінці 2013 року президент РФ Володимир Путін і на той час президент України Віктор Янукович домовилися про кредит від Росії в розмірі $15 млрд шляхом купівлі українських облігацій. Росія встигла викупити облігації на $3 млрд. Після падіння режиму Януковича Україна пропонувала Росії реструктуризацію боргу, проте росіяни позвалися проти України до Високого суду Лондона щодо стягнення грошей.

Україна на свій захист назвала угоду Путіна-Януковича незаконною і такою, що не підлягає примусовому виконанню. У запереченні йдеться про порушення внутрішнього законодавства і нормативних процедур під час випуску єврооблігацій, тиск з боку РФ з метою не допустити Угоди про асоціацію України з ЄС, вказані докази військового вторгнення Росії в Крим, дестабілізація Росією ситуації на сході України та підтримка в цьому регіоні військових дій.

29 березня 2017 року Високий суд Лондона зобов'язав Україну сплатити борг, але дозволив подати апеляцію та призупинив своє рішення.

Апеляційний суд вирішив, що суд першої інстанції помилково не взяв до уваги твердження України про те, що надання $3 млрд було частиною політики Кремля та має розглядатися як політичний хабар. Відповідно, апеляційний суд ухвалив продовжити розгляд справи за повною процедурою.

новини партнерів

‡агрузка...

17 лютого, 2019 неділя

16 лютого, 2019 субота

17 лютого, 2019 неділя

16 лютого, 2019 субота

15 лютого, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати