live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Шимпанзе копіюють людей, а лялки вуду не працюють: переможці Шнобелівської премії-2018


фото: AP Photo
Шнобелівська премія вручається за кумедні наукові досягнення. Цьогоріч її отримали дослідження про марки, які можуть визначити проблеми з ерекцією, а також про те, що інструкції ніхто не читає

Репродуктивна медицина

Це дослідження відоме з 1980-го року. Джон Баррі, Брюс Бланк і Мішель Буало запропонували бюджетний варіант визначення порушень ерекції. Суть у тому, щоб клеїти кільце поштових марок на пеніс в стані спокою.

Якщо до ранку смужка залишиться цілісною, це свідчить про наявність порушень. Такий метод використовувала одна з героїнь серіалу "Секс і місто".

Хімія

Колективну премію отримали дослідники, що вивчили можливості використання людської слини для очищення брудних поверхонь.

Медицина

Американці Марк Мітчелл і Девід Уортінгер припустили, що катання на американських гірках може прискорити вихід каменів з нирок. За результатами дослідження, на результат впливає номер вагона, в якому їде пацієнт. Поїздка в останньому збільшує ймовірність успіху з 16 до 64% ​​в порівнянні з першим.

Медична освіта

Нагороду отримав японський дослідник Акіра Хоріучі за працю про результати само-колоноскопії. Вчений практичним чином довів, що для цієї процедури придатний дитячий колоноскоп.

Читайте також: Кохатися з автівками та одружитись на ляльці: Хто такі об'єктофіли і звідки це явище

Біологія

Премію з біології виграли вчені зі Шведської академії сільськогосподарських наук. Вчені довели, що людина на смак може визначити вино, в якому побувала муха, бо вона здатна розрізнити феромони самки дрозофіли навіть у мінімальній концентрації.

У номінації виграла ще одна робота. Її автори довели, що відвідувачі в зоопарку копіюють поведінку шимпанзе, як і шимпанзе копіюють поведінку відвідувачів.

Харчування

Британець Джеймс Коул визначив, що калорійність харчування при канібалізмі в період палеоліту була значно нижчою, ніж якщо б людське м’ясо вживати разом із іншими сортами.

Середня калорійність людського тіла не могла задовольнити потреби навіть невеликої групи людей протягом одного дня.

Економіка

Канадські вчені вивчили ефективність використання ляльок вуду проти несправедливого начальства. Вчені ухвалили, що такі сеанси нешкідливі для самих начальників, але приносять полегшення і відчуття відновленої справедливості їх підлеглим.

Література

Літературна премія дісталася вченим під керівництвом Алтея Блейклер, який довів, що люди частіше за все не читають інструкції до складних товарів і не використовують всі їхні можливості.

Вони також виявили, що чоловіки читають інструкції частіше, ніж жінки, а молоді люди вивчають їх рідше, ніж зрілі.

Премія миру

У цій номінації переміг колектив дослідників, які вивчили лайку і крики водіїв під час дорожнього руху. Вони провели понад тисячу спостережень і зробили висновок, що на поведінку водія впливають його рівень стресу, втому і індивідуальні особливості.

новини партнерів

‡агрузка...

20 лютого, 2019 середа

20 лютого, 2019 середа

19 лютого, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати