live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна видала Росії підозрюваного в участі в "ІД" у Сирії. ГПУ пояснила чому


фото: narodna-pravda
Україна екстрадувала на запит РФ Тімура Тумгоєва, якого російська влада підозрює в участі у структурному підрозділі терористичної організації "Ісламська держава" на території Сирії

Речник ГПУ Андрій Лисенко пояснив у Facebook причини видачі Тумгоєва Росії.

За словами Лисенка, після надходження запиту від РФ ГПУ провела екстрадиційну перевірку та не виявила обставин, які унеможливили би видачу, а після ухвалення рішення про екстрадицію Тумгоєв мав можливість його оскаржити.

"Особа повною мірою скористалася наданим їй правом на судове оскарження рішення центрального органу України про видачу. У задоволенні скарги на вказане рішення ГПУ про видачу було відмовлено судами першої та апеляційної інстанцій. Тобто, постанова ГПУ про видачу набула чинності", - пояснив Лисенко.

Речник ГПУ також зазначив, що Тумгоєв попросив політичного притулку, проте українські державні органи відмовили йому в цьому, а суди підтвердили відмову.

"Тумгоєв Т. Х. двічі (у 2016 та 2017 роках) звертався до органів міграційної служби України з заявою про отримання статусу біженця. За результатами розгляду першої заяви Тумгоєву Т. Х. було відмовлено у її прийнятті. Після перегляду вказаного рішення органів міграційної служби України адміністративними судами першої та апеляційної інстанцій його визнано законним. За результатами розгляду другої заяви було відмовлено в оформленні документів для вирішення питання про визнання біженцем. Вказане рішення також було переглянуто адміністративними судами та залишено в силі. Тобто, особа повною мірою скористалася правом для звернення за захистом на території України, однак підстав для надання статусу біженця встановлено не було", - написав Лисенко.

Крім того, речник ГПУ навів позицію Європейського суду з прав людини у цій справі.

"ЄСПЛ також розглядалось звернення Тумгоєва Т. Х. про вжиття заходів щодо зупинення процедури екстрадиції до РФ. 17.11.2016 ЄСПЛ прийняв рішення про призупинення розгляду справи заявника у порядку Правила 39 Регламенту суду (зупинення екстрадиції) до моменту отримання інформації від уряду України та заявника. ГПУ було надано всі запитувані документи, після вивчення яких ЄСПЛ скасував дію всіх обмежувальних заходів. Тобто, і ЄСПЛ не було встановлено перешкод для розгляду Україною запиту про видачу вказаної особи. Наведена інформація свідчить про додержання прав іноземного громадянина на території України, відсутність порушень у діях компетентних органів України при його видачі", - підсумував Лисенко.

Речник ГПУ також зазначив, що жодних даних про участь Тумгоєва в АТО або про бажання брати участь у операції ГПУ не отримувала.

Водночас видача Тумгоєва Росії викликала суспільний резонанс і критику.

"Нагадаю, спеціально для ГПУ - Москва також вважає терористом Олега Сенцова. Також Москва вважає Крим частиною РФ, українську армію - "каратєлями", що "на Украінє ідьот гражданская вайна", а українців не існує як нації. І що далі? Нагадаю, якщо хтось забув чи не знає - в РФ немає жодної правової ситстеми. Це трохи модифікована сталінська каральна машина. Віддавати цій каральній машині її політичного ворога - значить віддавати його на тортури і вірну смерть. Віддавати в ті ж самі лапи, з яких ми прагнемо вирвати наших політичних бранців. Претензій до Тумгоєва в Україні не було. Вимог його засудити чи видати від якихось третіх держав - теж. Лише вимога екстрадиції від РФ. Насправді це просто дика ситуація. На п'ятому році війни українська влада видає Москві її ворога. І більше того, вважає це цілком нормальним", - написав народний депутат Андрій Іллєнко.

Все по темі

новини партнерів

20 січня, 2020 понеділок

20 січня, 2020 понеділок

19 січня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати