live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

12 тисяч кримчан призвали до ЗС Росії з 2014 року, - ООН


фото: simferopol.bezformata
За останні 10 місяців ситуація з дотриманням прав людини у анексованому Криму не змінилася. Крім того, 12 тисяч кримчан з 2014 року призвали у ЗС Росії

Про це повідомила голова моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер в інтерв’ю "Дзеркалу тижня".

"Ситуація з правами людини в Криму не змінилася. Ми продовжуємо фіксувати порушення прав людини і можемо констатувати, що жодних поліпшень за останні 10 місяців на півострові не відбулося", - заявила Фрейзер.

Вона заявила, що ООН аналізує ситуацію, виходячи з міжнародного права у сфері прав людини і через призму міжнародного гуманітарного права (МГП).

"МГП накладає на Російську Федерацію як на державу-окупанта низку зобов'язань. Наприклад, не застосовувати свої закони і не нав'язувати своє громадянство; жителі окупованої території не повинні примусово призиватися в армію Російської Федерації. Однак усе це ми спостерігаємо в Криму. Наприклад, з 2014 року, згідно з офіційною статистикою, 12 тисяч кримчан призвали у збройні сили Росії", - додала Фрейзер.

Голова моніторингової місії також зазначила, що на території Криму діє російське законодавство, згідно з яким усі особи, які не мають паспортів громадянина Росії, є іноземними громадянами.

"Відповідно, до них застосовуються положення міграційного законодавства РФ. Держава-окупант не повинна заохочувати своїх жителів переїжджати на окуповану територію", - заявила Фрейзер.

Голова місії ООН вказала на незаконні арешти й затримання в Криму, випадки катування і жорстокого поводження, порушення права на справедливий суд, порушення у сфері освіти і права на власність, обмеження свободи висловлення думки, тиску на релігійні організації.

новини партнерів

20 вересня, 2020 неділя

20 вересня, 2020 неділя

19 вересня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати