live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

ЄСПЛ заборонив українській владі доступ до даних з телефону головреда "Схем"

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення застосувати «Правило 39» регламенту – про невідкладні тимчасові забезпечувальні заходи щодо справи головного редактора програми "Схеми" Наталки Седлецької

Про це йдеться в офіційному листі з Європейського суду з прав людини, отриманому зі Страсбурга редакцією Радіо Свобода.

Заборона на доступ до даних з телефону журналістки діє протягом місяця – до 18 жовтня 2018 року. Цей час дається захисту Седлецької для підготовки та направлення повної скарги до ЄСПЛ, яку суд розглядатиме в пріоритетному порядку, йдеться у документі.

"18 вересня суд ухвалив рішення вказати уряду України на те, що він повинен забезпечити, щоб органи державної влади утрималися від доступу до будь-якої інформації, що стосується заявника, зазначеної в рішенні Печерського райсуду Києва від 27 серпня 2018", – сказано у рішенні ЄСПЛ.

Згідно з правилом 39 регламенту ЄСПЛ, суд має право застосувати тимчасові забезпечувальні заходи щодо держав, які підписали Європейську конвенцію з прав людини. Такі тимчасові заходи застосовуються лише у виняткових випадках, коли суд, розглянувши всю необхідну інформацію, дійшов висновку, що заявник буде мати серйозний ризик незворотної шкоди у разі, якщо захід не буде застосовано.

10 вересня захист Седлецької звернувся до ЄСПЛ з проханням застосувати правило 39 регламенту. У зверненні Седлецька просила зупинити збір Генеральною прокуратурою інформації про дзвінки, СМС, місце перебування її мобільного телефону за 1,5 року, та змусити українську владу переглянути рішення суду, який видав санкцію слідчому на доступ до цієї інформації.

"Тепер генпрокурор Луценко має виконати рішення ЄСПЛ та не просто дати вказівку слідчому припинити збір інформації з телефонів журналістів, але й у разі, якщо така інформація була уже отримана - заборонити її аналізувати, а можливо, і знищити її", – пояснює адвокат журналістки Сергій Заєць.

Він додає, що невиконання Генеральною прокуратурою вимог ЄСПЛ буде складно приховати.

  • Нагадаємо, 4 вересня стало відомо, що суд надав ГПУ доступ до інформації з телефону головреда "Схем" Седлецької за 17 місяців.
  • Адвокати Седлецької 11 вересня подали апеляційну скаргу на рішення Печерського районного суду Києва від 27 серпня.
  • Седлецька заявила, що генпрокурор Юрій Луценко запросив її на таємну зустріч для пояснення необхідності доступу до інформації з її телефону. У відповідь на пропозицію зустрітися у закритому форматі Седлецька запропонувала Луценку дати відкритий коментар у прямому ефірі.
  • Пізніше Луценко пояснив, чому доступ до телефону журналістки "Схем" довелося отримувати через суд.
  • 18 вересня Апеляційний суд Києва обмежив доступ ГПУ до даних мобільного телефона Седлецької, скасувавши відповідну ухвалу Печерського суду.

новини партнерів

8 квітня, 2020 середа

8 квітня, 2020 середа

7 квітня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати