//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

ГО "Демфорум" розпочала роботу над написанням сценарію художнього фільму "Вінценз"

Громадська організація "Всеукраїнський Демократичний Форум" розпочала роботу над написанням сценарію повнометражного художнього фільму "Вінценз"
Проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду.
 
Вже почалася робота над створенням сценарію художнього фільму-байопіку "Вінценз". Фільм розкаже про автора унікального гуцульського епосу "На високій полонині" Станіслава Вінценза (1888-1971). Твір розповідає про місцеву культуру, історію та звичаї. Його порівнюють з "Тінями забутих предків" Михайла Коцюбинського та творами Гната Хоткевича про опришків. 
 
Доля Станіслава Вінценза є надзвичайно кінематографічною - онук нафтового магната, поляк французького походження, учень Зигмунда Фрейда, він живе на краю світу в гуцульській хаті і щодня читає Гомера. Вінценз пише власну верховинську "Іліаду і Одісею", а потім і сам, як Одісей,  змушений тікати з Карпат через Чорногірський хребет в Угорщину, рятуючись від радянської влади, у супроводі мольфара. В останні роки життя у Швейцарській Лозанні, Вінценз рятує від самогубства нобелівського лауреата Чеслава Мілоша, а також приймає у своїй гуцульській хаті в Ла Комб блискучих європейських інтелектуалів ХХ сторіччя.
 
Вже кілька років ГО "Демфорум" приділяє увагу спадщині Станіслава Вінценза. Тепер екранізувати історію амбасадора Гуцульщини у копродукції з Польщею стало можливим завдяки сприянню Українського Культурного Фонду. 
 
Над проектом працюють український драматург, автор сценарію фільму "Кіборги" (лауреат "Золотої дзиги" 2017 року) Наталія Ворожбит і сценарист Максим Курочкін. В подальшому за сценарієм буде знятий фільм "Вінценз", який має стати потужною промоцією українських Карпат як напрямку для інвестицій та туризму.
 
Витрати на реалізацію проекту, а це 390 тис. грн, виділив Український культурний фонд.

 

новини партнерів

‡агрузка...

24 квітня, 2019 середа

24 квітня, 2019 середа

23 квітня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати