//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

4 млн років тому на Марсі могло існувати підземне життя, - вчені

Близько 4 млн років тому умови на Марсі могли підтримувати життєдіяльності літотрофів - організмів, які отримують необхідні для біогенезу електрони з неорганічних речовин

Дослідження провели біологи з Брауновського університету, пише Space.com.

У своїй роботі дослідники спиралися на дані, отримані з гамма-променевого спектрометра з космічного апарату "Марс Одіссей". Потім хіміки склали карту поверхні планети, на якій були позначені ділянки з вмістом торію, урану і калію, і з'ясували, скільки років тому ці елементи могли викликати радіоліз води.

Дослідження показало, що близько 4 млн років тому на Марсі могло існувати життя - принаймні, про це свідчить склад грунту, сприятливий для життєдіяльності літотрофних організмів.

"На основі основних фізико-хімічних розрахунків ми показали, що стародавнє марсіанське підгрунтя, ймовірно, мало достатньо розчиненого водню для живлення глобальної підповерхневої біосфери", - заявив провідний автор Джессі Тарнас.

"Люди мають уявлення про те, що холодний ранній клімат Марса є поганим для життя, але те, що ми показуємо, що в холодному кліматі насправді більше хімічної енергії для життя під землею", - сказав Тарнас. "Це те, що може змінити сприйняття людей клімату і життя на цій планеті".

  • Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
  • Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
  • Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими, Європі.
  • Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.

новини партнерів

‡агрузка...

21 липня, 2019 неділя

21 липня, 2019 неділя

20 липня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати