live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Екзомісяць розміром з Нептун: вчені знайшли незвичайний супутник у Kepler-1625b

Вчені виявили за 3 млн кілометрів від екзопланети Kepler-1625b супутник розміром з Нептун

Про це пише Engadget.

Екзопланета Kepler-1625b знаходиться в сузір'ї Лебідь на відстані 8 тисяч світлових років від Землі. Вчені висунули гіпотезу, що планета має гігантський супутник, грунтуючись на спостереженнях телескопів Kepler і Hubble.

"Ми зробили все можливе, щоб виключити інші пояснення, наприклад, технічні аномалії при спостереженні, інші планети або зірки. Але ми не змогли висунути іншої гіпотези для пояснення всіх тих даних, які зібрали", - заявив астроном Девід Кіппінг з Колумбійського університету в Нью-Йорку.

"Ми сподіваємося знову провести спостереження і підтвердити або спростувати гіпотезу про існування екзосупутника. У разі, якщо гіпотеза буде підтверджена, то у системи "планета - супутник", де планета як Юпітер, а супутник - як Нептун, будуть вельми несподівані характеристики", - каже Кіппінг.

  • Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
  • Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
  • Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими, Європі.
  • Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.

новини партнерів

25 січня, 2020 субота

24 січня, 2020 п'ятниця

25 січня, 2020 субота

24 січня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати