live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Секс неандертальців з предками сучасних людей рятує нам життя. Вчені розповіли, чому

Нове дослідження стверджує, що сучасне людство має дякувати неандертальцям за те, що ті допомогли нам впоратися з деякими вірусними хвилями

Про це йдеться у статті вчених, опублікованій в Cell.

Не секрет, що наші предки і неандертальці тісно співпрацювали одне з одним і жили поруч, доки останні не зникли. Спадщина цього випадкового генетичного змішування зберігається у вигляді неандертальської ДНК, яку продовжують переносити багато сучасних людей.

Дослідники зі Стенфордського університету визначили послідовності ДНК, які розвивалися у наших древніх кузенів, і виявили, що ті можуть продукувати антивірусні білки, які, швидше за все, зіграли вирішальну роль у виживанні деяких людських популяцій.

"Для людей сучасного типу було куди кращим виходом просто запозичити вже адаптований генетичний захист від неандертальців, а не чекати, поки їх власні адаптивні мутації розвинуться, що вимагало б набагато більше часу", - говорить еволюційний біолог Девід Енард.

"Не вперше ми отримали натяки на те, що схрещування з іншими видами людини може дати нам здоров'я. Кілька років тому одна лабораторія простежила ще одну групу генів, пов'язаних з імунітетом і неандертальським походженням. Наразі дослідження продовжується", -кажуть дослідники.

Приблизно 1 відсоток кодування нашого геному було запозичено з неандертальських популяцій. Але це середній показник - багато сімей з африканською родоводу, наприклад, мають нульовий показник, в той час як інші популяції можуть мати 2 і більше відсотків.

Таким чином, питання полягає в тому, яка частина цієї різниці зводиться до випадкового дрейфу ДНК, переданому по всьому світу, і яку перевагу надають неандертальські гени, враховуючи природній відбір?

За підрахунками вчених,  з 4500 генів, відповідальних за імунну систему сучасної людини, неандертальське походження мають щонайменше 152. Це небагато, але саме ці гени допомагають людському організму чинити опір РНК-вірусам, грипу-А або гепатиту-C.

Це не означає, що ці віруси були великими проблемами для древніх людей, але були достатніми для формування нашої еволюції.

"Уривки неандертальської ДНК були адаптивними з вагомої причини", - говорить Дмитро Петров, еволюційний біолог зі Стенфордської школи гуманітарних наук. "Неандертальські гени дали нашим предкам, коли вони покинули Африку, деякий захист від європейських вірусів".

новини партнерів

18 листопада, 2019 понеділок

18 листопада, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати