//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені зафіксували 20 нових джерел радіоспалахів у далеких галактиках. Їх походження невідоме

Вчені виявили в далеких галактиках близько 20 нових джерел FBR-спалахів, спостерігаючи за ними у новий телескоп ASKAP, який ще будується

Спалахи виявили астрономи з Технологічного університету Суинберн в Мельбурні. Їх дослідження опубліковане в журналі Nature.

Довідка:

Радіоспалахи - яскраві імпульси радіовипромінювання тривалістю в кілька мілісекунд, джерело яких досі невідоме. Вчені раніше висунули кілька теорій їх походження - від випромінювання сильно намагніченими нейтронними зірками в результаті вибуху в надмасивних чорних дірах до сигналів далеких цивілізацій.

Кількість спостережуваних спалахів вдвічі перевищила зафіксовані за останні десять років. Астрономи відзначили, що жоден зі спалахів не вдалося зафіксувати двічі. 

"Ми досі не знаємо, в яких саме галактиках і частинах Всесвіту виникають ці спалахи. Коли повні версії SKA і ASKAP будуть введені в лад, ми зможемо локалізувати їх місцезнаходження з точністю до тисячної частки градуса. Цього вистачить для того, щоб зрозуміти, де конкретно виникає кожен FRB-сплеск", - каже Райан Шеннон,  півавтор дослідження.

  • Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
  • Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
  • Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими, Європі.
  • Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.

новини партнерів

‡агрузка...

23 квітня, 2019 вівторок

23 квітня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати