live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вселенський патріархат скасував анафему щодо Філарета і визнав анексію Київської митрополії Москвою незаконною


фото: ukrinform
Синод Вселенського патріархату задовільнив апеляції патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія щодо зняття з них анафеми

Про це повідомив у Facebook Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, речник УПЦ КП Єстратій Зоря.

"Гарні новини з Синоду. Відразу з кількох джерел надійшла інформація про два очікуваних рішення Синоду Вселенського Патріархату. 1. Про задоволення апеляції Патріарха Філарета (а також апеляції митрополита Макарія). 2. Про визнання незаконною анексії Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 р. Чекаємо на офіційне оголошення від Священного Синоду", - написав Зоря.

Московський патріархат Російської православної церкви відлучив Філарета і оголосив йому анафему (церковне прокляття) в 1997 році через його участь у відновленні автокефалії Української православної церкви Київського патріархату.

Київську митрополію Константинопольського патріархату віддали Московському патріархату в 1686 році, коли Вселенський патріарх Діонісій IV та Священний Синод Константинопольської Церкви видали суперечливий Томос про передачу Київської митрополії в юрисдикцію Московського патріархату. При цьому спочатку Діонісій Константинопольський у категоричній формі відмовлявся це робити. На думку істориків, московські посланці вмовили султана Османської імперії, від якого на той час сильно залежав Вселенський патріархат, натиснути на патріарха, щоб той віддав Київську митрополію Москві.

  • Нагадаємо, президент України Петро Порошенко дійшов згоди зі Вселенським патріархом Варфоломієм щодо єдиної помісної церкви та звернувся до Верховної Ради за підтримкою ідеї створення єдиної автокефальної церкви в Україні. УПЦ КП та УАПЦ передали Порошенку звернення до Константинопольского патріарха щодо автокефальної церкви в Україні.
  • Верховна Рада підтримала постанову про підтримку звернення щодо створення автокефальної церкви в Україні. Після створення в Україні єдиної православної церкви УПЦ МП муситиме приєднатися або змінити назву.
  • Архімандрит УМП МП Кирило (Говорун) заявив, що Томос про автокефалію Української православної церкви вже написаний і назвав його автора. Патріарх Варфоломій повідомив патріарху Кирилу про згоду на автокефалію в Україні та призначив своїх екзархів у Києві.
  • Вселенський патріархат довів, що ніколи не віддавав Київську митрополію у канонічну територію Москви.
  • 9 жовтня, у Стамбулі розпочалося засідання Синоду Вселенського патріархату, який може вирішити питання створення в Україні єдиної помісної автокефальної православної церкви. При цьому порядок денний засідань Синоду не повідомляється, про ухвалені рішення повідомлятимуть по факту. Засідання Синоду відбуваються до 11 жовтня з початком о 9:00-10:00 і закінченням о 19:00-20:00 із півторагодинною перервою. Наступний Синод Вселенського патріархату відбудеться 9-11 листопада.

новини партнерів

12 серпня, 2020 середа

12 серпня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати