live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Будь-хто може знайти далеких родичів по відкритим базам ДНК, - WP

Більш ніж 50 % американців можна ідентифікувати через відкриті бази ДНК

Про це пише The Washington Post.

Як свідчать дослідження, враховуючи  величезну кількість даних та  схожі генетичні структури родичів до третього коліна  практично будь-якого американця можна встановити за відкритими баз даних з ДНК.

Цієї весни каліфорнійська поліція знайшла серійного вбивцю і гвалтівника через залишки ДНК, які він залишив. "Це дійсно підводить нас до перехрестя того, де зустрічаються наука і техніка, а також закон і політика і етика", - каже Фредерік Бібер, медичний генетик з Брігама. "Ми задаємося питанням, де наші очікування конфіденційності заважають природному соціальному інстинкту громадської безпеки?".

Біологічні компанії, які займаються складанням сімейного древа по тестам ДНК наразі не надто часто викладають такі дані у відкритий доступ. А люди, які самостійно відкривають доступ до даних щодо своєї ДНК дозволяють використовувати її не лише проти себе, а й проти далеких родичів. Генетична база даних, що містить дані про 2% населення може привести майже до будь-якої людини.

Читайте також: Вчені вперше "вирізали" ген смертельної хвороби. Чому це стало сенсацією

  • Науковці вивчають тварин в пошуках вирішення людських проблем. Так, печерні рибки можуть допомогти людям економити час на сні: сліпі тетри Astyanax mexicanus - рибки з печер Мексики і півдня США - сплять всього по дві години на добу, і при цьому можуть жити до 30 років. Вчені вивчають їх, щоб зрозуміти механізми сну в людей, і, можливо, змусити нас висипатися за меншу кількість годин.
  • А за допомогою гризунів вчені хочуть обдурити смерть: Голі землекопи живуть незвично довго для ссавців свого розміру, майже не відчувають болю, стійкі до раку, а також здатні затримувати дихання на 18 хвилин, тож давно привертають увагу вчених, які працюють над загадкою старіння.

новини партнерів

26 вересня, 2020 субота

25 вересня, 2020 п'ятниця

26 вересня, 2020 субота

25 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати