live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

ЄБРР надасть Україні 80 млн євро на проекти з біоенергетики

Європейський банк реконструкції і розвитку запустить в Україні проекти з біоенергетики на 70-80 мільйонів євро

Про це у вівторок, 16 жовтня, повідомив асоційований директор департаменту енергоефективності та зміни клімату ЄБРР Сергій Масліченко за результатами 10-го Міжнародного форуму зі стійкої енергетики SEF-2018, передає "Інтерфакс-Україна".

"Розуміючи, що сонячна та вітрова енергетика розвиваються нормально, ми сконцентрували свою увагу, насамперед, на біоенергетиці. І тут ми говоримо про весь ланцюг – від поля і до кінцевого споживача. Україна як аграрна країна має великі залишки виробництва, проте зараз вони залишаються на полях, і тому ми працюємо саме над таким проектом", – заявив Масліченко.

При цьому він зазначив, що ЄБРР планує реалізувати 10-15 проектів в Україні.

"Ми сподіваємося запустити програму вже в наступному році. Для цього ми залучаємо донорське співфінансування - Global Environment Facility. Крім того, є Фонд чистих технологій і, звичайно, банк надасть власні кошти. Ми очікуємо, що загальний обсяг фінансування програми складе близько 70 80 млн євро", - повідомив представник ЄБРР.

За його словами, частина проектів передбачає вирішення логістичних проблем у сфері біоенергетики. Крім того увага приділятиметься проектам з біомаси, біоетанолу другого покоління, біогазу, в тому числі біометану.

"Щодо останнього - це нова тема. Ми маємо намір працювати над поліпшенням регуляторного поля в цій сфері. Бачимо потенціал для того, щоб незабаром наші партнери в агросекторі могли підготуватися до таких проектів, а ми з часом допомогти їм грантовими коштами", - додав Масліченко.

  • Як стало відомо, очільник представництва Європейського банку реконструкції і розвитку в Україні Франсіс Маліж залишить посаду.
Все по темі

новини партнерів

16 листопада, 2018 п'ятниця

15 листопада, 2018 четвер

16 листопада, 2018 п'ятниця

15 листопада, 2018 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати