//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Виставка "Явлення. Пам’ятки Братського монастиря". Подія

З нагоди 15-річчя з дня заснування провідна юридична компанія України Jurimex разом із Національним художнім музеєм України представляє найбільшу культурну подію року – виставку "ЯВЛЕННЯ. Пам’ятки Братського монастиря"

Братський монастир було засновано 1615 року на землях міщанки Анни Гулевичівни-Лозчини. Соборну Богоявленську церкву закладено в 1620 році гетьманом Петром Сагайдачним у центрі площі. Вона була збудована в найкращих традиціях українського народного зодчества.

Києво-Братський монастир став не просто унікальним культурним явищем XVII століття, а швидко перетворився на колиску української культури, заклавши передумови для її становлення та подальшого розвитку. До братства вступили багато міщан, шляхти та духовників, а у 1620 році і Петро Конашевич-Сагайдачний з усім Військом Запорозьким. У середині XVII століття братство перетворилося на український освітній, службовий, культурний центр, оплот боротьби за православну віру.

Без діяльності братства, що утримувалось за рахунок внесків братчиків, неможливо уявити розвиток української культури та становлення української нації.

Духовне життя монастиря та собору припинилося в 1920-ті роки.   

Вчені  довгий час вважали, що  після знесення у 1935 році Богоявленського собору Києво-Братського монастиря на території Києво-Могилянської академії усі пам’ятки з нього були знищені. Серія атрибуцій і публікацій ікон із Братського монастиря, що відбулася в 1999-2000-х роках, стала справжньою сенсацією – їх ідентифікували в колекціях Національного художнього музею України та Національного Києво-Печерського заповідника.

Головні експонати виставки "ЯВЛЕННЯ. Пам’ятки Братського монастиря" – п’ять барокових ікон,  серед них чудотворна Богоматір Братська, з якою пов’язано безліч легенд, і чотири срібні ризи до них, що являють собою чудові зразки київської школи золотарства XVII століття, рака для мощей, напрестольні хрести, які реставрувалися близько 10 років.

Проект залучає сучасні технології для втілення інновативних підходів до експонування творів ключового для української культури періоду – доби українського бароко.

Все по темі

новини партнерів

‡агрузка...

24 квітня, 2019 середа

24 квітня, 2019 середа

23 квітня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати