live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Чорному морі знайшли давньогрецький корабель віком 2400 років

23-метровий давньогрецький корабель, який пролежав на дні Чорного моря більше 2400 років, знайшли приблизно в 50 милях від узбережжя Болгарії

Про це повідомило видання The Guardian.

Археологи знайшли судно зі щоглою, штурвалом та іншими частинами, які чудово збереглися на глибині трохи більш ніж 2 км. Органічні матеріали збереглись на такій глибині завдяки нестачі кисню.

"Я ніколи не думав, що таке можливо - корабель лишився неторкнутим, пролежавши під товщею води у 2 кілометри", - сказав головний дослідник команди проекту морської археології Чорного моря, що виявила судно, професор Джон Адамс.

За словами Адамса, це значно змінить уявлення людей про кораблебудування та судноплавство стародавнього світу.

Археологи вважають, що знайдений корабель, який затонув, був торговельним судном. Таке судно можна побачити на стародавніх грецьких вазах, як наприклад на "Вазі сирен", що зберігається в Британському музеї.

На вазі, яка датується тим самим періодом, що і знайдений корабль, зображено схоже судно Одіссея. На вазі герой поеми Гомера зображений прив'язаним до мачти корабля, аби встояти перед піснями сирен.

Археологи взяли невеликий шматочок судна до університету Саутгемптона на вуглецевий аналіз і він показав , що корабль датується 400 роком до н.е.

Так, було доведено, що це найстаріший затонулий корабель, який залишився у недоторканому стані, відомий людству. Але надалі дослідники не мають наміру піднімати судно на поверхню.

Під час трирічного дослідження глибин Чорного моря команда болгарських та британських морських археологів знайшли понад 60 кораблів, що затонули. Вони виявили козацькі кораблі XVII століття, римські торговельні судна та корабель з класичного періоду.

Проект, команда якого складається з морських археологів та науковців з Британії, Болгарії, Швеції, США та Греції, має на меті дослідити вплив зміни рівня моря в стародавні часи.

новини партнерів

‡агрузка...

22 жовтня, 2019 вівторок

22 жовтня, 2019 вівторок

21 жовтня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати