//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна отримає доступ до $8 млрд після розблокування програми МВФ, - Атлантична рада

У разі погодження нової програми від Міжнародного валютного фонду Україна отримає доступ до фінансування в обсязі $8 млрд, що дозволить утримувати гривню стабільною впродовж 2019 року

Про це заявив аналітик американського центру Atlantic Council (Атлантична рада) Андерс Аслунд, передає "Голос Америки".

"Україна, ймовірно, отримає $2 млрд від МВФ, $2 млрд від ЄС та Світового банку, уряд України ймовірно розмістить єврооблігації ще на $2 млрд, також державні компанії, ймовірно, розмістять євробонди ще на $2 млрд, чи більше. Цього має бути достатньо, щоб Україна утримувала достатньо стабільний обмінний курс наступного року", - пояснив Аслунд.

Аналітик також зазначив, що нова програма МВФ дозволить врегулювати два основні фактори, які викликали занепокоєння спостерігачів, - обмежені резерви Нацбанку та обмеженість бюджетних коштів. Програма Фонду дозволить наростити валютні резерви НБУ, обсяг яких наразі становить біля $16,6 млрд, що є, на думку аналітика, "абсолютними мінімумом".

"Резерви зростуть до близько $25 млрд. Це буде достатнім для України на наступний рік, коли відбудуться вибори", - сказав Аслунд.

Нова програма МВФ Stand-by замінила програму розширеного фінансування EFF, обсяг якої передбачався на рівні $17,5 млрд і яка має завершитись у березні 2019 року. Нова програма розрахована до кінця року. Це, за словами аналітика Атлантичної ради, має стати фактором стабілізації.

"Добре, що угода не закінчуватиметься у той самий час, коли проводитимуть президентські вибори. Таким чином, той факт, що угода триватиме до кінця наступного року, є стабілізуючим фактором", - наголосив Аслунд.

Для того, щоб досягти домовленості про нову програму, Україна мала виконати низку умов.

"Перше - антикорупційний суд, законодавче рішення щодо якого прийняли в червні. Друге - збільшення цін на газ на 23,5%, що впроваджується зараз, і третя умова - це бюджет з обмеженим дефіцитом. А 2,3% ВВП є абсолютно прийнятним для МВФ. Я не бачу особливих ризиків, крім того, що парламент може не затвердити бюджет. Це абсолютна умова для МВФ. Тут можливі негаразди, адже часто під час другого читання українського бюджету додаються різні витрати і МВФ тоді може сказати "ні", - пояснив експерт.

Атлантична рада (Atlantic Council) - заснований 1961 року аналітичний центр, неурядова організація США, яка займається переважно міжнародними відносинами атлантичної спільноти.

новини партнерів

‡агрузка...

26 червня, 2019 середа

26 червня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати