Як російська розвідка під виглядом наукової місії вивчає український берег Азову. Пояснення

За допомогою судна "Владимир Усков" росіяни безперешкодно збирають стратегічну інформацію в українських територіальних водах Азовського моря. Цьому судну росіяни провели поспішну коштовну модернізацію й воно зараз офіційно вважається науково-дослідного та використовуються для потреб рибного господарства

Про це у суботу, 27 жовтня 2018 року, розповів військовий експерт Тарас Чмут з "Українського мілітарного центру" у щотижневій рубриці "Ефір 4_5_0" на телеканалі Еспресо.TV.

"Наприклад, вони досліджують глибини нашого берега. Для чого це може бути потрібне? Для майбутньої десантної операції. Щоб розуміти де мілководдя, а де не мілководдя. Де може пройти десантний катер, а де йому буде небезпечно.

Азовське море - досить специфічне. Там глибини невеликі і для майбутньої військової операції (росіянам - ред.) було би добре значти чітко: де які глибини", - пояснив він.

Своєю чергою, українська влада "не має нічого проти".

"Владимир Усков"  може з'являтися в межах червоного контуру

"При цьому воно (судно "Николай Усков" - ред.) супроводжується кораблями прикордонної служби ФСБ, а як тільки воно заходить у наші 12-мільну зони, вони (російськи прикордонники - ред.) залишаються на межі 12-мільної зони. І, знову ж таки, Україна не має проти нічого. Парадокс", - додав експерт.

Він також нагадав що практика використання суден торгового чи риболовного флоту з розвідувальною місією існує ще з часів Холодної війни. З аналогічною метою використовувалися й наукові експедиції.

Тарас Чмут

Чмут не виключив, що згадане російське судно може навіть підходити до Маріуполя й "слухати" там ситуацію.

"Враховуючи, що сучасні системі розвідки досить малі, помітити їх візуально складно... Зовні це може бути одна маленька антена або якась гідроакустична система, яка взагалі десь там під дном розташована і може бути з'ємною. Вони (росіянми - ред.) можуть проводити, наприклад, безперешкодну розвідку українських постів спостереження і висвітлення надводної обстановки: де вони розташовані, з якого моменту вони бачать це судно, де у них "мертві" зони, тобто де вони не бачать надводну обстановку", - зазначив аналітик.

Аби протидіяти такій розвіддіяльності країни-агресора треба, за словами Чмута, розірвати з Москвою договір про спільне користування Азовським морем й "за допомогою сторожових кораблів не пускати їх до наших територіальних вод".