live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Російські тюремники заявили, що Сенцов набрав 10 кілограм та пише книгу


фото: fsin.su
Здоров'я незаконно засудженого у РФ українського режисера Олега Сенцова практично прийшло в норму після голодування

Про це заявив заступник голови Федеральної служби виконання покарань Валерій Максименко, передає "Інтерфакс".

"Наразі стан здоров'я засудженого Сенцова задовільний. Він чітко слідує рекомендаціям лікарів, що позитивно впливає на його реабілітацію", - сказав Максименко.

За його словами, Сенцов набрав близько 10 кг за три тижні і майже повернувся до своє початкової ваги.

"Він приймає звичайну їжу з урахуванням раніше даних рекомендацій лікарів-фахівців і продовжує перебувати під наглядом медичних працівників", - заявив Максименко.

Він також сказав, що що Сенцов "підтримує активні творчі контакти з діячами мистецтва, обговорюючи з ними питання можливості постановки своєї п'єси" і вже "повернувся до активного творчого життя".

"Він пише кілька книг і п'єсу, в яких планує відобразити сучасний погляд на сімейні відносини. Безсумнівно, тема, обрана Олегом Сенцової, вельми актуальна, оскільки торкається життєві моменти кожної людини", - зазначив Максименко.

Нагадаємо, Олег Сенцов у заполярній російській колонії оголосив голодування з 14 травня з вимогою звільнення Кремлем усіх українських політв'язнів. Мати Сенцова звернулася до Володимира Путіна з проханням помилувати її сина.

Після чергової кризи зі здоров'ям Сенцов погодився приймати 3-4 ложки поживної суміші на день. За словами адвоката Дмитра Дінзе, Сенцов практично не орієнтується в датах, його хотіли примусово годувати. Пульс Сенцова уповільнився до 40 ударів на хвилину, в нього погано із серцем. Сестра Сенцова написала, що його стан катастрофічний і він близький до смерті.

Понад сто європейських діячів культури закликали Росію звільнити Сенцова. Депутати Естонії, Латвії і Литви закликали ЄС домогтися звільнення політв'язня. Велика Британія вимагає негайно звільнити Сенцова. У Путіна відповіли матері Сенцова, що її син має сам звернутися з проханням про помилування

Сенцов написав заповіт на свою творчість, у нього нестача кисню в серці і мозку. Адвокат Сенцова заявив, що здоров'я політв'язня зазнало непоправної шкоди. У Європарламенті Сенцова номінували на премію Сахарова. Верховна Рада ухвалила висунути Сенцова на Нобелівську премию миру.

5 жовтня російські тюремники заявили, що Сенцов припинив голодування. Пізніше Сенцов пояснив у листі, що був змушений припинити голодування, оскільки його збиралися годувати силоміць проти його волі.

Сестра Сенцова Наталія Каплан спростувала повідомлення про госпіталізацію режисера до реанімації.

Європарламент присудив Сенцову премію ім. Сахарова. Польща нагородить режисера відзнакою "За людську гідність".

новини партнерів

11 серпня, 2020 вівторок

11 серпня, 2020 вівторок

10 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати