//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна з 9 листопада братиме участь у найбільших навчаннях НАТО


фото: REUTERS
9 листопада Україна візьме участь у другій командно-штабній фазі найбільших з часів холодної війни навчаннях НАТО "Trident Juncture-2018", у яких візьмуть участь близько 50 тис. людей з держав-союзників Альянсу

Про це повідомив військовий представник Місії України при НАТО, генерал Володимир Аскаров, передає "УНН"

“Безпосередня участь наших військовослужбовців (у "Trident Juncture-2018") почнеться тільки у другій фазі навчань, так званій командно-штабній фазі, вона триватиме з 9 по 23 листопада. Там беруть участь п'ятеро наших військовослужбовців”,- зазначив генерал.

За словами Аскарова, українські війська географічно будуть розташовані в трьох основних місцях: Рамштайн (Німеччина), Неаполь (Італія) і Ставангер (Норвегія).

У Рамштайні українські військовослужбовці будуть займатись питаннями планування повітряних операцій, плануванням операцій з перевезення різних підрозділів. 

"У Неаполі наш офіцер буде займатись плануванням майбутніх операцій в рамках логістичного забезпечення, ще один офіцер буде виконувати обов’язки офіцера Центру роботи з засобами масової інформації. Офіцер в Норвегії буде займатися питаннями цивільно-військового співробітництва, тобто питаннями щодо взаємодії під час ведення бойових дій між військовими, місцевим населенням і органами влади",- сказав Аскаров.

У "Trident Juncture-2018" Україна візьме участь як партнер Альянсу, тому для військових ЗСУ це превілей.

"Бути присутнім на цих навчаннях з боку партнерів є суттєвим привілеєм, який зараз мають тільки п’ять країн: Україна, Грузія, Йорданія, Швеція і Фінляндія”, — додав він.

Навчання відпрацьовує статтю 5 Вашингтонського договору, яка визначає, що напад на будь-якого члена Альянсу є нападом на усі країни НАТО. Тобто це є навчанням з угрупованнями багатонаціональних військ з колективної оборони

Так, головне завдання "Trident Juncture-2018"- це навчити військові частини збройних сил країн-членів НАТО працювати одне з одним. 

новини партнерів

‡агрузка...

19 травня, 2019 неділя

19 травня, 2019 неділя

18 травня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати