Після бійні у Керчі кримське ФСБ очолив генерал з Калінінграду

В окупованому Сімферополі у п'ятницю, 9 листопада 2018 року, представили нового начальника управління ФСБ по Криму і Севастополю Леоніда Михайлюка, який прибув на півострів з Калінінградської області Росії

Про це повідомили в прес-службі ФСБ.

"Генерал-лейтенант Михайлюк Леонід Володимирович в органах Федеральної служби безпеки служить понад 35 років", - зазначається у повідомленні.

З 1984 по 1992 рік він служив в Далекосхідному прикордонному окрузі, з 1992 по 2001 - на Північному Кавказі, в Республіці Адигея, де очолював відділ по боротьбі з тероризмом й перебував на посаді заступника начальника місцевого управління ФСБ.

З 2001 по 2011 - служив в Приволзькому федеральному окрузі на посаді заступника начальника УФСБ Росії по Пермському краю.

З 2011 по 2016 рік очолював УФСБ Росії по Вологодської області.

З 2016 по жовтень 2018 був керівником УФСБ Росії по Калінінградській області РФ.

За відкритими даними, Михайлюк народився 1965 року. Кар'єру починав на державному кордоні СРСР.

У 1984 році закінчив Вище прикордонне військово-політичне училище КДБ СРСР ім. К. Є. Ворошилова (сьогодні це Голіцинський прикордонний інститут ФСБ Росії), в 2000 - Академію ФСБ Росії.

Вологодські ЗМІ давали інформацію про участь Михайлюка в бойових діях в Абхазії та Ічкерії.

А 2011 року газета "Комерсант" повідомляла, що під час служби в Адигеї посадовець місяць провів у СІЗО за підозрою у перевищенні службових повноважень та організації замовних вбивств. Республікою тоді "гуляли" аудіокасети, на яких людина з голосом, схожим на голос Михайлюка, замовляє фізичне усунення відомих бізнесменів. Про пригоди "чекіста" також написали художню книгу "Південний хрест".

Пізніше звинувачення з нього було знято. З'явилися ж вони нібито через конфлікт з місцевими елітами та підприємцями. Однак, після цієї історії Михайлюк отримав звання полковника і його перевели у Перм.

Слід наголосити, що описувані події відбувалися 1999 року й тоді від Головної військової прокуратури Михайлюка врятував шеф ФСБ Володимир Путін. Луб'янка навіть вносила за нього заставу розміром 25 тис. тодішніх рублів, аби майбутнього генерала звільнили з-під варти.

Нагадаємо, що попередником Михайлюка був Віктор Палагін, котрий мав конфлікт з призначеним Кремлем незаконним "прем'єром" загарбаного Криму Сергієм Аксьоновим (у кримінальному середовищі відомим як "авторитет" на прізвисько "Гоблін"). Палагін, зокрема, підозрював Аксьонова у корупційних діяннях й розкраданні коштів, що виділяються з Москви.