live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

ЗМІ повідомили про великі незаконні пожертвування правопопулістам у Німеччині з-за кордону

Аліс Вайдель
фото: DPA
Правопопулістська партія Альтернатива для Німеччини (АдН) могла нелегально отримати фінансування з Швейцарії

Про це повідомляє DW з посиланням на результати журналістського розслідування німецьких суспільно-правових медіакомпаній WDR і NDR, а також видання Süddeutsche Zeitung.

Відзначається, що на виборчу кампанію співголови фракції АдН в бундестазі Аліс Вайдель було здійснено перекази в швейцарських франках на загальну суму близько 130 тисяч євро. Кошти багаторазово перераховувалися з липня по вересень 2017 роки від "однієї швейцарської фармакологічної компанії" на рахунок місцевої організації АдН в окрузі Боденського озера, в якому Вайдель балотувалася в бундестаг.

У зв'язку з цим партії Союз-90/Зелені та Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) зажадали негайних роз'яснень. Низка провідних політиків СДПН вимагали відставки Вайдель в разі підтвердження незаконності фінансування її передвиборчої кампанії.

Сама Вайдель у відповідь на запит журналістів заявила, що у вересні 2017 вперше дізналася про "непрошені пожертвування", а пізніше висловилася за повернення грошей, оскільки "засумнівалася в їхній законності". Кошти було повернуто, але лише в квітні 2018 року. За словами Вайдель, їй нічого не було відомо ні про підґрунтя для пожертвувань фармацевтичної компанії, ні про мотиви її власника.

Як пояснив експерт з прав політичних партій в Німеччині Мартін Морлок, подібне фінансування не може вважатися законним, оскільки надходить з-за меж Євросоюзу від осіб, які не є громадянами Німеччини. Крім цього, пожертвування понад 50 тисяч євро мають бути зареєстровані партіями в адміністрації бундестагу, інформація про них підлягає негайному оприлюдненню.

За даними правозахисників, це вже третій випадок сумнівних грошових потоків з Швейцарії на рахунки правопопулістської партії.

У 2017 році партія вперше пройшла в бундестаг, набравши 12,6% голосів, і стала найбільшою опозиційною силою в німецькому парламенті. Починаючи з 2014 року по теперішній час АдН змогла пройти до парламентів усіх 16 федеральних земель Німеччини.

новини партнерів

15 грудня, 2019 неділя

15 грудня, 2019 неділя

14 грудня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати