live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Спецслужби РФ активно працюють з праворадикалами Угорщини щодо України, - ЗМІ


фото: 24.hu
Угорські праворадикальні організації за російські гроші проводять агресивну кампанію проти НАТО і ЄС та розпалюють конфлікт з Україною

Про це пише EUobserver.

"Росія активно спонсорує європейські праві та популістські рухи, створюючи в Європі мережу союзників, які симпатизують Росії. Головною метою Москви є створення нових зон нестабільності вздовж кордонів ЄС... перегляд кордонів, провокування міжнародних конфліктів... та розкол єдності ЄС щодо політики збереження санкцій проти Росії", - йдеться у матеріалі. 

Ключовою стратегічною ціллю спонсорської діяльності Росії є Угорщина, наголошується у публікації.

"Російські спецслужби активно працюють з такими організаціями як Нова угорська гвардія (UJ Magyar Garda), Молодіжний рух шістдесяти чотирьох округів (Hatvannegy Varmegye Ifjusagi Mazgalom), Юнацька армія (Betyarsereg), Угорський рух самооборони (Magyar Onvedelmi Mozgalom) та організація "Вовки" (Farkasok). Вони організовують воєнізовані тренування для своїх членів, часто із залученням російських військовослужбовців або російських військових дипломатів як інструкторів", - сказано у матеріалі.

Ці організації або їхні активісти також часто беруть участь в організації масових заходів, спрямованих на провокування етнічного конфлікту в українському Закарпатті. Для координації таких дій та пропаганди росіяни створили спеціальний онлайн портал hidfo.ru, який залишається ключовим комунікаційним ресурсом проросійських сил в Угорщині.

"Він публікує дезінформаційні матеріали, які приходять з Росії, які потім розповсюджуються через соціальні мережі", - йдеться у статті. 

Ще одним важливим елементом стратегії Росії в Угорщині є розміщення в Угорщині центрального в ЄС осередку прокремлівського правого "Міжнародного руху".

Наприклад, заходи, організовані угорськими правими, передбачають участь проросійських екстремістів з Великої Британії (зокрема, Джима Доусона з Knights Templar International та Ніка Гріффіна з "Національного фронту").

У серпні під Будапештом був організований Міжнародний центр бойової та спеціальної підготовки "Вовк" для місцевих активістів воєнізованих організацій.

Керівник центру "Вовк" - російський громадянин Денис Ряузов, який раніше служив в російському спецназі та перебуває в списку санкцій США.

Раніше, виступаючи на конференції "Уроки гібридного десятиліття: що треба знати для успішного руху вперед", представник України в підгрупі з питань безпеки у Тристоронній контактній групі Євген Марчук заявив, що російські спецслужби причетні до проблем, які виникли в України з Угорщиною і Польщею.

новини партнерів

6 серпня, 2020 четвер

5 серпня, 2020 середа

5 серпня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати