live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Світове визнання Голодомору геноцидом українців особливо важливе в умовах російської агресії, - Княжицький

Визнання світом Голодомору геноцидом українського народу особливо важливе в час російсько-української війни

Про це у вівторок, 13 листопада заявив голова Комітету з питань культури і духовності, народний депутат України Микола Княжицький під час прес-конференції, присвяченої 85-им роковинам Голодомору 1932-1933 рр.

"Ми завжди відчували ту важливість вшанування пам’яті жертв Голодомору, і особливо відчуваємо зараз, під час російсько-української війни. Визнання парламентами світу і окремими регіонами, як це відбувалося у США, Голодомору геноцидом - надзвичайно важливе. Це ще раз підкреслює тяглість тієї боротьби, яку завжди проводили проти нас колись колонізатори, а тепер агресори", - сказав Микола Княжицький.

Він зазначив, що в рамках цьогорічного вшанування жертв Голодомору 23 листопада о 15:00 відбудеться меморіальне засідання Верховної Ради України за участю народних депутатів, представників  парламентів різних країн, дослідників та предстоятелів українських церков.

"Ми сподіваємося, що вестиметься трансляція цього засідання. І воно має стати символом того, що на державному рівні Україна пам’ятатиме про Голодомор, як одну з найбільших трагедій українського народу", - сказав голова Комітету з питань культури і духовності.

У прес-конференції взяли участь голова Українського інституту національної памяті Володимир В’ятрович, державний секретар міністерства інформаційної політики України Артем Біденко, начальник Управління з питань закордонного українства та гуманітарного співробітництва МЗС Лариса Дір та директор представництва Світового Конгресу Українців Сергій Касянчук.

Учасники конференції розповіли про інформаційну кампанію щодо вшанування 85-х роковин Голодомору. Національні пам’ятні заходи проходять під гаслом "Ми пам’ятаємо! Ми сильні!"

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович повідомив, що інформаційна кампанія, яка розпочалася 1 вересня, триватиме саме 85 днів і завершиться 24 листопада - в день вшанування жертв Голодомору 1932-1933 рр. Вона має на меті поширення інформації про трагедію українського народу та визнання  світовою спільнотою Голодомору актом геноциду. Головні заходи, присвячені цій даті, будуть зосереджені в останній четвертий тиждень листопада, адже кожну четверту суботу листопада традиційно відбуваються масові акції вшанування жертв Голодомору.

"Пам’ять про Голодомор - це пам’ять, яка єднає нині українців, які живуть і в нашій державі, і за межами країни. Вона стала важливим елементом національної ідентичності. Понад 80 відсотків українців визнають Голодомор геноцидом.  Це питання стало таким, що демонструє консенсус щодо інтерпретації українського минулого. Але, водночас, пам’ять про Голодомор для нас важлива як застереження щодо того, що може статися з народом, який не зумів відстояти своєї свободи", - сказав Володимир В'ятрович.

Офіційні державні заходи відбудуться 24 листопада о 14:30 біля Національного музею "Меморіал жертв Голодомору". О 16:00 після загальнонаціональної хвилини мовчання організатори закликають приєднатися до Всеукраїнської акції "Запали свічку пам'яті".

новини партнерів

31 травня, 2020 неділя

31 травня, 2020 неділя

30 травня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати