//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Еспресо розкаже киянам, чиї імена носять деякі столичні вулиці

Після ухвалення закону про декомунізацію десятки київських вулиць змінили свої назви

Розповісти про тих, чиї імена носять столичні вулиці 

Після ухвалення закону про декомунізацію, десятки київських вулиць змінили свої назви. Рішенням Київради залишилися в минулому радянські вожді, революціонери і усілякі знаменні для комуністичної партії дати та події, назви яких значилися на численних табличках, що висіли на стінах будинків. Міська влада узялася повертати із забуття тих, кого окупаційна радянська влада намагалася стерти зі сторінок історії, але хто насправді зробив величезний внесок у боротьбу за власну, незалежну державу або звеличував її своєї працею, творчістю, героїчною боротьбою. Так, на вказівниках виписали нові імена та прізвища: Василь Вишиваний, Олександр Архипенко, Юрій Шевельов, Богдан Гаврилишин, Джеймс Мейс, Павло Чубинський та багато-багато інших. Багатьох кияни та гості міста знають, про декого чули, а окремі постаті – цілковита терра інкогніта. 

Розповісти короткі історії про 12 людей, чиї імена присвоїли вулицям та бульварам, - таку важливу місію Київська міська адміністрація довірила телеканалу "Еспресо". Творча група просто зараз готує 12-ть серій. Ви побачите і ті вулиці, які було перейменовано, і дізнаєтесь більше про людей, хто удостоївся бути увічненим в назвах міських артерій. Чому Василь Вишиваний відмовився стати королем України, що ріднить родовитого австрійця, архікнязя з нашим містом, у якому київському будинку написав слова українського гімну Павло Чубинський, чому геніальний поліглот та перекладач Микола Лукаш вчащав до київських ресторанів, ким з українських художників та скульпторів захоплювався Пікассо, де Михайло Максимович гуляв з Миколою Гоголем і як він увійшов до історії міста, навіщо американець покинув рідну країну заради того, щоб оселитися у Києві і розкрити світові страшну правду про наше минуле, яку мрію не встигла реалізувати оперна прима Євгенія Мірошниченко і крутіший за Бенксі художник, який став провісником сучасних муралів. 

Про відомих людей розкажуть автори проекту, а також – знані експерти, які точно зможуть вас здивувати. Звісно ж, знати про людину щось більше, аніж те, що її іменем назвали вулицю, бульвар або проспект – зажди корисно. Підете бульваром Вацлава Гавела і вже будете знати неймовірну історію його життя та й саму історію перейменування, ступите на вулицю Нестайка, а вам уже відомо, як народжувалися його "Тореодори з Васюківки".

Телеканал "Еспресо" планує завершити роботу і представити вам оцей 12-ти серійний проект до Нового року. І нехай ця спільна з міською владою праця зробить наше місто ближчим і ріднішим для кожного киянина або гостя міста, для кожного глядача.     

 

Все по темі

новини партнерів

‡агрузка...

21 березня, 2019 четвер

21 березня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати