live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Справа Боширова та Петрова: ФСБ вербувала працівника британського візового центру в Москві


фото: hiuk.ru
ФСБ Росії у 2016 році змусила співпрацювати працівника візового центру TLScontact, який допомагає росіянам в отриманні віз до Великої Британії, а також проникла у внутрішні системи центру

Про це повідомляють Bellingcat і The Insider у новій частині розслідування про співробітників ГРУ Анатолія Чепіги ("Руслана Боширова") і Олександра Мішкіна ("Олександра Петрова"), обвинуваченим у замаху на британського шпигуна Сергія Скрипаля.

За версією видання, саме ФСБ могла допомогти c британськими діловими візами "Боширову" і "Петрову".

За словами колишнього співробітника TLScontact, який отримав притулок у США, у 2016 році співробітники ФСБ розповіли йому про плани відправити до Великобританії "пару чоловік" - і попросили допомогти передати їхні паспорти безпосередньо у британське консульство, оминувши візовий центр. 

Зазначається, що чоловік працював у компанії TLScontact, яка надає послуги консульствам різних країн світу, допомагаючи їм обробляти величезні обсяги заяв на отримання віз. У російському офісі чоловік мав високий рівень доступу до інформації всередині компанії. 

"Я підтверджую, що мав доступ до систем безпеки численних консульств у різних країнах світу, і впевнений, що став об'єктом уваги ФСБ, перш за все, через мої знання і досвід", - написав він.

Колишній співробітник TLScontact стверджує, що у ФСБ був доступ до відеокамер всередині візового центру і діаграма його внутрішньої комп'ютерної мережі. У розслідуванні також говориться, що спецслужби принаймні один раз намагалися влаштувати свою людину в TLScontact, але безуспішно.

Крім цього, у статті є заява колишнього співробітника TLScontact про отримання притулку в США, у якій він детально розповідає про примус до співпраці з боку ФСБ. За його словами, він IT-фахівець, який працював в TLScontact з 2012 року (тоді він жив в Пекіні) і "мав доступ до систем безпеки численних консульств в різних країнах світу".

Коли він повернувся в Росію в кінці 2015 року зі дружиною і дочкою, у них почалися проблеми з оформленням документів в міграційній службі. Як стверджує співробітник, за цим стояли спецслужби. Вони почали стежити за ним ще у Пекіні.

У березні 2016 з ним зв'язався співробітник ФСБ і на особистій зустрічі запропонував надавати інформацію по роботу у візовому центрі, погрожуючи в іншому випадку порушити кримінальну справу проти його матері і вислати з країни дружину, яка була іноземкою. 

Співробітник TLScontact після численних погроз погодився, але, за його словами, намагався "саботувати" виконання завдань від спецслужб. Восени після кількох невдалих спроб йому вдалося з сім'єю залишити Росію і виїхати в США.

 

новини партнерів

9 липня, 2020 четвер

9 липня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати