//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Як занепадає економіка РФ через санцкії за війну з Україною. Дослідження Bloomberg

Упродовж понад 4 років із початку російської агресії проти України санкції країн Заходу завадили зростанню ВВП Росії на 6%

Про це повідомляє Bloomberg.

Так, за даними аналітиків видання, економіка найбільшого світового експортера енергоносіїв виявилася на 10% меншою за прогнози наприкінці 2013 року - до запровадження санкцій із боку США та ЄС за окупацію Криму. При цьому, хоча певною мірою падінню російської економіки сприяло здешевшання нафти, санкції все ж мали вирішальну роль.

"Зниження набагато більше, ніж можна пояснити здешевшанням сировини", - зазначає аналітик Bloomberg Economics в Лондоні Скотт Джонсон.

Читайте також. З РФ спливають гроші: цьогоріч відтік капіталу зріс утричі - до $42,2 млрд

Аналітики побудували свої розрахунки на прогнозі зростання російської економіки, актуальному наприкінці 2013 року. Вони визнають, що частина 6% втрати ВВП РФ може бути пов'язана із запровадженням таргетування інфляції та продажами на ринках, що розвиваються, проте зазначають, що розрив у потенційному і фактичному зростанні збільшується, що свідчить про тривалий вплив санкцій.

Ефект санкцій, зокрема, зумовлює сумніви щодо зростання ВВП до 3% у 2021 році.

"Це можливо, але цей темп не буде стійким без різкого збільшення продуктивност. Якщо санкції залишаться, це ще одна причина очікувати, що економіка скоротиться", - підсумував Джонсон.

новини партнерів

‡агрузка...

22 травня, 2019 середа

22 травня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати