live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У київському архіві показали шматочки хліба часів Голодомору

У Центральному державному архіві громадських об'єднань представили шматочки хліба часів Голодомору 1932-1933 років

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

Два шматочки 1932 та 1933 років зберіг для "повчання нащадкам" мешканець Києва, уродженець Полтавщини Олексій Сорокін.

Архівну справу Сорокіна передано з архіву СБУ в ЦДАГО в 1994 році, відтоді її жодного разу ніхто не замовляв. Цим пояснюється той факт, що знахідка була виявлена ​​лише в 2018-му. Архівісти знайшли хліб під час науково-технічної роботи, яка передбачає перегляд кожної сторінки з метою інспектування, які саме документи радянські репресивні органи вилучили з кожної справи.

Глава Державної архівної служби України Тетяна Баранова зазначила, що системна робота з пошуку, дослідження та оприлюднення документів часів Голодомору в українських архівах ведеться на виконання Указу Президента "Про заходи у зв'язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні - геноциду Українського народу".

Хлібці було виявлено в слідчій справі Олексія Сорокіна. Його було заарештовано за звинуваченням 26 червня 1941 - через кілька днів після початку німецько-радянської війни.

За словами директора ЦДАГО Ольги Бажан, кожен шматочок Сорокін загорнув у пояснювальну записку. З метою показати оригінальний вигляд документів поки ці записки не реставровано - вони зім'яті від перегинів, у яких зберігався хліб.

Ці пояснювальні записки разом зі шматочками хліба репресивні радянські органи вилучили під час обшуку в Сорокіна як докази антирадянської діяльності киянина. При цьому, якщо вилучені у Сорокіна церковні книги були знищені, то шматочки хліба долучили до справи, на якій стояв гриф "зберігати вічно".

 

 

Все по темі

новини партнерів

13 грудня, 2019 п'ятниця

13 грудня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати