Для отримання першого траншу МВФ виконані фактично всі умови, - Маркарова

Міністр фінансів України Оксана Маркарова розповіла, скільки коштів закладено у Бюджеті 2019 на обслуговування та повернення державного боргу

"Виклик Бюджету 2019 рік - це великі платежі, до яких ми повертаємося після кількох років, які нам дала реструктуризація".

У Бюджеті 2019 року на обслуговування та повернення і зовнішніх, і внутрішніх боргів закладено майже 418 млрд грн.

Про це заявила міністр фінансів України Оксана Маркарова, передає Еспресо.TV.

“Це надзвичайно велика цифра, яку треба обслуговувати вчасно як всередині, так і зовні”, - наголосила Маркарова. За її словами, Міністерство розробило стратегію роботи з державним боргом на найближчі роки.

“Й це ще одне питання, чому нам надзвичайно важливо знаходитися у наступному році у програмі МВФ”, - сказала міністр фінансів України.

Читайте також. Хто з нардепів голосував за Бюджет-2019. Повний список
Також Маркарова пояснила, коли Україна може розраховувати на грошову підтримку міжнародних партнерів.

За її словами, у 2018 році Україна мала отримати 3,5 млрд доларів зовнішніх запозичень. Це кошти ЄС, Світового банку та отримані Україну від виходу на зовнішні ринки. “Поки вдалося отримати кошти лише від розміщень на зовнішніх ринках. Кошти ЄС та Світового банку забюджетовані, проте ми їх ще не отримали”, - пояснила Маркарова.

Також міністр фінансів пояснила, коли Україна може розраховувати на нову програму з Міжнародним валютним фондом.

З її слів, для утвердження програми МВФ standby Україна виконала фактично всі умови:

“Це ухвалення бюджету на 2019 рік  та реформа в енергетичному секторі, зокрема вихід на ринкові ціни”.

Постанову на перегляд ціни на газ уряд уже ухвалив, зараз триває процес перегляду тарифів. “Зараз максимально швидко бюджет буде направлений на консультації з нашими партнерами, і я сподіваюся, що найближчим часом МВФ винесе дату затвердження нової програми з Україною”.

За словами міністра, кошти першого траншу МВФ (скільки б їх не надійшло) підуть до резервів НБУ.

“Але що найважливіше - затвердження програми МВФ відкриє нам доступ до коштів макрофіну Європейського Союзу”, - наголосила Маркарова.

“У цьому ще році ми сподіваємося отримати 500 млн євро макрофінансової допомоги від ЄС та частково чи повністю можемо отримати ще від 800 млн доларів та вище (під гарантію 650 млн доларів)”.