live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Рева підтвердив спілкування з органами РФ щодо пенсій кримчан і спростував - щодо ОРДЛО


фото: "Слово і Діло"
Міністр соціальної політики України Андрій Рева підтвердив спілкування державних органів України з російськими держорганами щодо пенсійних справ жителів окупованого Криму

Про це Рева розповів у ефірі Еспресо.TV.

"Ми не визнаємо анексії Криму, але ми у праві вимагати повернення тих документів, які сьогодні захоплені Російською Федерацією. Ми не звертаємося в Сімферополь, у будь-яку установу на окупованій частині, - ми з Києва звертаємося безпосередньо в Москву і запитуємо, щоб агресор і окупант повернув те, що належить нам. Вони між собою спілкуються та повертають нам у тому числі пенсійні справи. Це абсолютно відповідає тим угодам, які нами підписані ще в 1992 році і ратифіковані українським парламентом. По закону, щоб отримувати пенсію в Україні, людина повинна переїхати на підконтрольну Україні територію, зареєструватися, і ми їй пенсію призначаємо, витребувавши пенсійну справу від РФ. Де вони цю справу тримають - у Москві чи Сімферополі - ми не знаємо. Але нам її повертає пенсійний фонд РФ", - сказав міністр..

Рева пояснив, що вказані запити пепребувають у правовому полі відповідно до чинних угод із РФ у рамках СНД.

"Ми вийшли з СНД, але в рамках СНД було підписано багато угод, із яких Україна не вийшла, зокрема щодо пенсійного забезпечення. Це багатостороння угода, яка регламентує порядок дій, якщо людина переїжджає з однієї країни СНД до іншої. Коли наші громадяни були на анексованій українській території, то змушені були залишити нашу територію, яка анексована сусідньою країною. У людини там залишилося майно і всі інші речі, включаючи її пенсійну справу", - сказав урядовець.

Водночас міністр відкинув можливість подібного спілкування щодо пенсійних справ жителів ОРДЛО, оскільки РФ офіційно не визнає себе відповідальною за ці території.

"Там ситуація принципово інша. Якщо Крим анексований, офіційно взято відповідальність за цю незаконну дію органами влади РФ, то формально в ОРДЛО, які законом України визнано окупованою територією, Росія не визнає факту своєї окупації. Тому якби сьогодні ми зверталися до РФ, вимагаючи віддати пенсійні справи, які знаходяться в Донецьку і Луганську, вони б формально поводилися так, як вони зараз поводяться в результаті ситуації в Керченській затоці: "Нас там немає, ми нічого не окуповували, ведіть прямі перемовини з Донецьком і Луганськом". Формально вони їх не визнають теж і пред'явити їм претензії, вимагати від них повернення пенсійних справ у нас немає можливості", - підсумував Рева.

новини партнерів

27 січня, 2020 понеділок

27 січня, 2020 понеділок

26 січня, 2020 неділя

25 січня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати