live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Сироїд: договір про дружбу з Росією є декларативним документом

Договір про дружбу з Росією має багато статей всередині, але він є виключно декларативним документом

Про це заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд заявила у програмі "Вердикт" з Сергієм Руденком на Еспресо.TV.

"Цей договір про дружбу з Росією має багато статей всередині, але він є виключно декларативний. Там не міститься жодної юридичної норми, яка б тягла за собою юридичні наслідки. Це рамковий документ. Кожна стаття, яка є в цьому договорі, вже була порушена РФ. Намірів, що ми є добрими сусідами, вже немає майже 5 років. 5 років немає нічого, що написано в цьому договорі", - сказала Сироїд.

Вона нагадала, що порушення Росією цієї угоди почалися ще під час анексії Криму. До того ж, це не єдиний договір між двома державами, який Росія порушила в односторонньому порядку.

"Денонсація цих договорів з Росією є передовсім моментом гідності. Також це є питанням юридичних наслідків. Якщо Росія порушила ці договори, а ми їх надалі виконуємо, то для кого це будуть негативні наслідки?", - додала віце-спікер.

  • Нагадаємо, 6 вересня, РНБО України підтримала ініціативу президента щодо непродовження договору про дружбу, співробітництво і партнерство з РФ на десять років. 17 вересня президент України підписав відповідний указ "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 6 вересня 2018 р. "Про договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією".
  • Договір було підписано 31 травня 1997 року терміном на 10 років (із подальшою автоматичною пролонгацією, якщо сторони не будуть проти). Верховна Рада ратифікувала документ 14 січня 1998 року, Держдума РФ - 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року - з моменту обміну ратифікаційними грамотами. Він закріплював принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності наявних кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємного зобов'язання держав не використовувати свою територію на шкоду безпеці одне одного.
  • 19 вересня указ президента України Петра Порошенка про припинення договору про дружбу з Росією набув чинності.
  • Порошенко передав генсеку ООН ноту про розрив договору про дружбу з Росією.
  • 3 грудня президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проект закону №0206 про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ.

новини партнерів

24 січня, 2020 п'ятниця

24 січня, 2020 п'ятниця

23 січня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати