live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В Україні хочуть продовжити мораторій на продаж землі ще на рік


фото: infovoronezh
До Парламенту подали законопроект щодо продовження земельного мораторію до 2020 року

Група народних депутатів з ініціативи Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) 4 грудня зареєструвала у Верховній Раді України законопроект №9355-5 про продовження дії земельного мораторію до 1 січня 2020 року.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби асоціації.

Законопроект №9355-5 був зареєстрований народними депутатами: Олександром Бакуменко, Петром Юрчишиним, Миколою Кучером, Валерієм Давиденко, Леонідом Козаченко, Андрієм Котом, Миколою Люшняком, Сергієм Лабазюком, Валентином Дідичем, Іваном Кириленко, Анатолієм Кузьменко, Олегом Кулінічем, Вадимом Івченко.

Читайте також: Чи можна продавати українську землю. Все найважливіше про реформу
“Незважаючи на те, що в Україні постійно точаться дискусії стосовно можливого запровадження ринку землі, нам досі не був представлений законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення. Це питання надзвичайно хвилює вітчизняних аграріїв та викликає безліч питань. За таких обставин говорити про зняття мораторію зарано. Дуже важливо, що саме ВАР та ряд народних депутатів, які спільно виступили ініціаторами законопроекту про продовження мораторію до 1 січня 2020 року, опікуються цим питанням”, - -зазначив заступник голови ВАР Денис Марчук.

Також у асоціації, посилаючись на пояснювальну записку до проекту закону №9355-5 відзначили, що політичні спекуляції про те, що з 1 січня 2019 року буде запроваджено ринок землі, створюють напругу в суспільстві і не сприяють довірі громадян до реформ, які реалізуються в державі.

У ВАР вважають, що перед введенням обороту земель сільськогосподарського призначення спочатку необхідно розробити і прийняти законодавчу базу щодо формування розвиненої мережі фермерських господарств і сільськогосподарської кооперації.

Ще одним аргументом ВАР проти відкритого ринку землі є те, що “сьогодні комерційні банки не можуть запропонувати сільськогосподарським товаровиробникам дешевого кредитування. Високі кредитні ставки обумовлені тим, що банки надають кредити обов'язково під заставу, а з огляду на те, що на купівлю-продаж сільськогосподарських земель діє заборона, предметом застави є майбутній урожай, що пов'язано з високими ризиками ".

При цьому автори законопроекту зазначають, що час, на який буде подовжена дія мораторію, дозволить врегулювати на законодавчому рівні процедуру обігу земель та розробити необхідні нормативно-правові акти для запуску ринку землі в Україні.

новини партнерів

‡агрузка...

13 жовтня, 2019 неділя

13 жовтня, 2019 неділя

12 жовтня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати