Де знайти гроші для збільшення пенсій. В уряді бачать єдине джерело
Єдиним природним джерелом надходжень для проведення виплат пенсій є сплата єдиного соціального внеску власниками підприємств за своїх працівників
Міністр соціальної політики України Андрій Рева розповів в інтерв'ю журналістам про умови, від яких залежить зростання рівня пенсій громадян, передає прес-служба Мінсоцполітики.
Єдиним природним джерелом надходжень для проведення виплат пенсій є сплата єдиного соціального внеску власниками підприємств за своїх працівників.
А намагання відділити ці два процеси продиктовані виключно небажанням "тіньовиків" сплачувати податки та забезпечувати законні права працівників, впевнений міністр.
"Персонал 75% приватних підприємств отримує заробітну плату 3723 гривні, а 84 тисячі керівників приватних підприємств декларують зарплати на рівні 3723 гривні. Із 22 мільйонів працездатного населення ЄСВ сплачують 12 мільйонів, а офіційно працюють 16 (мільйонів - Еспресо.)... "
"Але спробуйте прийти з перевіркою на підприємство, і одразу почуєте "бізнес душать", - сказав Рева.
"Ми запропонували, щоби ці 84 тисячі керівників підприємств заплатили ЄСВ на виплату пенсій не з мінімальної зарплати, а з подвійної ставки, їм кожному в місяць потрібно буде доплатити пенсіонерам 1 тисячу гривень, але що ми чуємо? "В тінь підемо, це аморально". Я вважаю, що аморально - це пенсія півтори тисячі гривень", - обурюється Рева.
Читайте також: 40% діяльності українців заховано в сутінках. Чому тіньова економіка - це не так вже й страшно
Він також розповів про суттєвий опір, який чиниться наразі розробленому законопроекту для боротьби зі схемами мінімізації сплати ЄСВ.
"У 2016 році розмір ставки ЄСВ Верховною Радою було знижено з 38 до 22 відсотків, і, фактично, пенсіонери заплатили великому бізнесу 65 мільярдів гривень. Але ми не можемо повернути ставку ЄСВ, бо не можна двічі увійти в одну річку, та й не потрібно цього робити", - розмірковує міністр.
"Тому, коли ми говоримо про те, що потрібно робити для отримання ресурсу на збільшення пенсій, то ці ресурси є - це тіньова економіка."
"І нами розроблений законопроект по ЄСВ, що його в штики сприйняла наша "прогресивна громадськість", для якої власний егоїзм є більш важливим, ніж гуманізм", - пояснив Рева.
- Державна служба з питань праці штрафує компанії, які оформлюють своїх працівників фізичними-особами підприємцями та працюють з ними на основі цивільно-правових договорівНагадаємо, за січень-жовтень Державна фіскальна служба легалізувала 7,3 тис. працівників, які працювали без оформлення трудових відносин.
- у 2016 році Україна була у трійці країн з найбільшою тіньовою економікою.
- За 2017 рік рівень тіньової економіки в Україні зменшився на 4 відсоткові пункти
- Актуальне
- Важливе