//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У бізнес-омбудсмена і в Раді підприємців при Кабінеті міністрів підтримали мирову угоду уряду й одного з найбільших платників податків України


фото: kh.dsp.gov.ua
У Раді бізнес-омбудсмена і Раді підприємців при Кабінеті Міністрів позитивно оцінюють розпорядження уряду, ухвалене 5 грудня 2018 року про підписання мирової угоди між Україною та компанією "Філіп Морріс"

Угода стосується врегулювання спору з Державною фіскальною службою України на загальну суму в 635 млн. грн.

"Ми вважаємо це дуже позитивним кроком. Рада бізнес-омбудсмена з самого початку працювала над цією справою разом з Міністерством фінансів. І з самого початку нам було очевидно, що ДФС невірно трактує ситуацію", - заявила заступник бізнес-омбудсмена Тетяна Коротка.
  
"Це позитивний сигнал про те, що ми рухаємося в правильному напрямку. Хоча і не так швидко, як хотілося. Україні потрібно посилювати захист прав інвесторів. У нас з багатьма країнами підписані відповідні угоди. Але авторитетні компанії-інвестори скаржаться до міжнародних арбітражів, що ці угоди не виконуються. Рівень легкості ведення бізнесу визначається не тільки рейтингами, але й умінням вирішувати подібні проблеми", - впевнена Тетяна Коротка.
 
З нею згоден і голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України Леонід Козаченко.
 
"Філіп Морріс - відома публічна компанія, яка уникає будь-яких скандалів і дуже законослухняна. І коли з'явилися дані звинувачення, компанія продемонструвала максимальну відкритість, надала державі максимум інформації, щоб впевнитись у відсутності будь-яких порушень. Компанія змогла довести свою правоту, і держава в даній ситуації прийняла непросте, але абсолютно правильне рішення", - заявив Леонід Козаченко.
 
У той же час, за словами голови Ради підприємців, цей позитивний досвід потрібно поширювати на середній і малий бізнес, які змушені поки витрачати величезні гроші на конфлікти з державою замість можливості підписання мирових угод.
 
"Думаю, цього рішення уряду достатньо, щоб поставити крапку в цій суперечці. Це краще, ніж продовжувати суперечку в судовій площині - від цього держава тільки програє. До того ж позицію компанії підтримали і бізнес-асоціації, і міжнародні організації, і посольства. Якби були якісь сумніви у правоті компанії, вони навряд чи підтримали б її", - впевнений Леонід Козаченко.
 
У свою чергу, заступник бізнес-омбудсмена Тетяна Коротка пообіцяла, що в Раді бізнес-омбудсмена продовжать відслідковувати ситуацію у даній справі, а також по подібним суперечкам між бізнесом і державою.
 
Нагадаємо, в 2016 р Державна фіскальна служба опротестувала використання компанією "Філіп Морріс Україна" в 2015-2016 рр. режиму митної переробки і зажадала доплатити 635 млн. грн. податків і штрафів, незважаючи на те, що раніше Харківська митниця дозволила компанії працювати в даному режимі. Позиція компанії також була узгоджена з Міністерством фінансів і Департаментом організації митного контролю ДФС.
 
Конфлікт ДФС із "Філіп Морріс Україна" привернув увагу низки європейських країн. Так, глава Департаменту закордонних справ Швейцарії Дідьє Бурхальтер влітку 2017 року передав Президенту України офіційний лист, в якому атака на "Філіп Морріс Україна" була названа «несправедливою, безпрецедентною таі руйнівною".
 
Афілійовані компанії "Філіп Морріс" в Україні є одними з найбільших платників податків країни. За минулий рік вони сплатили понад 15.4 млрд. грн. податків. Зі своєї фабрики в Харківській області компанія експортує свою продукцію в шість країн світу, в т.ч. в Японію і Саудівську Аравію. В Україні компанія забезпечує понад 1300 робочих місць.

 

новини партнерів

‡агрузка...

26 травня, 2019 неділя

26 травня, 2019 неділя

25 травня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати