//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені знайшли унікальну екосистему на дні океану. Що в ній такого

Вчені виявили в океані на глибині 3800 метрів екосистему, розташовану біля гідротермальних джерел. У ній живуть організми, які, як вважалося, не можуть виживати у подібних умовах

Про це пише Science Alert.

Екосистема отримала назву Jaich Maa - вона розташована в басейні Пескадеро в південній частині Каліфорнійської затоки. Живі організми в цьому районі живуть поблизу гідротермальних джерел. 

Довідка: Гідротермальні джерела (жерла) - це невеликі тріщини в морському дні, з яких виходить вулканічне тепло. На дні таких ділянок багато поживних речовин, що сприяє різноманітності морської флори і фауни.

Температура води, що викидається з геотермальних джерел, становить близько 287 ° С. При цьому температура решти води становить близько 2 ° С - цей контраст створює особливий ефект - візуальну схожість з рідким металом.

Саме ця особливість і "назвала" місцину - Jaich Maa на мові древніх корінних жителів Мексики, які жили поблизу, це означає "рідкий метал".

В ході дослідження нової екосистеми виявили кілька раніше невідомих науці організмів і найпростіших, які до цього зустрічалися лише в інших частинах океану.

Нова екосистема - зовсім не гостинна середа для людей, які повинні були б боротися з нестачею кисню, океанічним тиском і екстремальними температурами. Лише в останні роки досягнення в галузі робототехніки дозволили детально вивчити такі складні підводні умови.

Для дослідження жерла вчені вибрали сучасну підводну робототехніку з можливістю картографування морського дна і дистанційного керування. Роботи допомогли вченим зробити унікальні кадри та вивчити довколишніх мешканців.

"Використовуючи підводну робототехніку для картування морського дна в поєднанні з дистанційно керованими транспортними засобами, наукова група змогла в інтерактивному режимі досліджувати і відбирати тварин, мікроби, камені і відкладення", - каже Девід Керсс з MBARI.

"Завдяки цьому дослідженню ми знайшли види, які, як ми вважали, не можуть жити в гідротемальних водах. Наприклад, морські анемони, які часто зустрічаються в інших частинах океану, відмінно прижилися в насипах кальциту",  - пояснюють вчені.

Особливо добре у цих місцях прижилися трубчасті черви Oasisia, морські анемони і багатощетиністі черв'яки синього кольору.

Зараз автори роботи будуть займатися описом нових видів і внесенням їх офіційний каталог морських мешканців. Також нові дані дозволили дізнатися, що під дном басейну Пескадеро знаходиться великий потік магми, який також вимагає подальшого вивчення.

  • Дослідивши зразки льоду з Північного Льодовитого океану вчені виявили в деяких брилах понад 12 тисяч мікрочастинок пластику на літр криги. Загалом у ній знайшли 17 видів штучних матеріалів.
  • Британський дайвер Річ Хорнер зняв на камеру занурення в Індійський океан біля острова Нуса Пеніда, неподалік від узбережжя індонезійського туристичного курорту Балі, проте замість очікуваних скупчень скатів і інших риб виявив величезне скупчення пластикових відходів.
  • Іспанські екологи виявили в шлунку мертвого 10-метрового кашалота, якого викинуло на берег країни, понад 29 кілограмів пластику. Він помер, бо не зміг перетравити сміття. А японські вчені знайшли і покращили бактерію, що знищує пластик за кілька днів.
  • Дослідження, проведене на підставі 25 років супутникової зйомки, встановило, що рівень світового океану піднімається не на стабільні 3 мм на рік, як це передбачалося раніше.
  • Танення найбільших льодовиків через кліматичні зміни може катастрофічно подіяти на берегову лінію і прибережні міста. Фахівці Прінстонського і Колумбійського університетів (США) запропонували геоінженерні рішення цієї проблеми - просто побудувати стіну довкола танучих глиб. Але чи схвалять такий проект, лишається незрозумілим

новини партнерів

‡агрузка...

19 травня, 2019 неділя

19 травня, 2019 неділя

18 травня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати