live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені знайшли унікальну екосистему на дні океану. Що в ній такого

Вчені виявили в океані на глибині 3800 метрів екосистему, розташовану біля гідротермальних джерел. У ній живуть організми, які, як вважалося, не можуть виживати у подібних умовах

Про це пише Science Alert.

Екосистема отримала назву Jaich Maa - вона розташована в басейні Пескадеро в південній частині Каліфорнійської затоки. Живі організми в цьому районі живуть поблизу гідротермальних джерел. 

Довідка: Гідротермальні джерела (жерла) - це невеликі тріщини в морському дні, з яких виходить вулканічне тепло. На дні таких ділянок багато поживних речовин, що сприяє різноманітності морської флори і фауни.

Температура води, що викидається з геотермальних джерел, становить близько 287 ° С. При цьому температура решти води становить близько 2 ° С - цей контраст створює особливий ефект - візуальну схожість з рідким металом.

Саме ця особливість і "назвала" місцину - Jaich Maa на мові древніх корінних жителів Мексики, які жили поблизу, це означає "рідкий метал".

В ході дослідження нової екосистеми виявили кілька раніше невідомих науці організмів і найпростіших, які до цього зустрічалися лише в інших частинах океану.

Нова екосистема - зовсім не гостинна середа для людей, які повинні були б боротися з нестачею кисню, океанічним тиском і екстремальними температурами. Лише в останні роки досягнення в галузі робототехніки дозволили детально вивчити такі складні підводні умови.

Для дослідження жерла вчені вибрали сучасну підводну робототехніку з можливістю картографування морського дна і дистанційного керування. Роботи допомогли вченим зробити унікальні кадри та вивчити довколишніх мешканців.

"Використовуючи підводну робототехніку для картування морського дна в поєднанні з дистанційно керованими транспортними засобами, наукова група змогла в інтерактивному режимі досліджувати і відбирати тварин, мікроби, камені і відкладення", - каже Девід Керсс з MBARI.

"Завдяки цьому дослідженню ми знайшли види, які, як ми вважали, не можуть жити в гідротемальних водах. Наприклад, морські анемони, які часто зустрічаються в інших частинах океану, відмінно прижилися в насипах кальциту",  - пояснюють вчені.

Особливо добре у цих місцях прижилися трубчасті черви Oasisia, морські анемони і багатощетиністі черв'яки синього кольору.

Зараз автори роботи будуть займатися описом нових видів і внесенням їх офіційний каталог морських мешканців. Також нові дані дозволили дізнатися, що під дном басейну Пескадеро знаходиться великий потік магми, який також вимагає подальшого вивчення.

  • Дослідивши зразки льоду з Північного Льодовитого океану вчені виявили в деяких брилах понад 12 тисяч мікрочастинок пластику на літр криги. Загалом у ній знайшли 17 видів штучних матеріалів.
  • Британський дайвер Річ Хорнер зняв на камеру занурення в Індійський океан біля острова Нуса Пеніда, неподалік від узбережжя індонезійського туристичного курорту Балі, проте замість очікуваних скупчень скатів і інших риб виявив величезне скупчення пластикових відходів.
  • Іспанські екологи виявили в шлунку мертвого 10-метрового кашалота, якого викинуло на берег країни, понад 29 кілограмів пластику. Він помер, бо не зміг перетравити сміття. А японські вчені знайшли і покращили бактерію, що знищує пластик за кілька днів.
  • Дослідження, проведене на підставі 25 років супутникової зйомки, встановило, що рівень світового океану піднімається не на стабільні 3 мм на рік, як це передбачалося раніше.
  • Танення найбільших льодовиків через кліматичні зміни може катастрофічно подіяти на берегову лінію і прибережні міста. Фахівці Прінстонського і Колумбійського університетів (США) запропонували геоінженерні рішення цієї проблеми - просто побудувати стіну довкола танучих глиб. Але чи схвалять такий проект, лишається незрозумілим

новини партнерів

‡агрузка...

20 вересня, 2019 п'ятниця

20 вересня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати