Тисячі угорців вийшли на акції проти "рабських" змін у трудовому законодавстві та уряду Орбана

Біля 10 тисяч людей вийшли у неділю на вулиці угорської столиці

Люди протестували проти нових змін у трудовому кодексі, які критики називають "рабськими"Як повідомляє Reuters, в рамках акції люди пройшли ходою до парламенту та штаб-квартири державного телеканалу.

Недільний протест став четвертим за рахунком і найбільшим з моменту прийняття нового законодавства минулого тижня.

Хода була здебільшого мирною, проте поліція застосувала сльозогінний газ проти демонстрантів, які влаштували штовханину біля телеканалу пізно ввечері.

Демонстрацію організували опозиційні партії, студенти та профспілки, вимагаючи вільних медіа, скасування змін трудового законодавства та незалежності судової влади.

Сотні спецпризначенців у повному екіпіруванні забезпечували порядок на одній із найбільших демонстрацій, з якими зіштовхнувся угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан після приходу до влади в 2010 році.

У суботу правляча партія Орбана "Фідес" заявила, що за вуличними заворушеннями стоять "злочинці", та звинуватила американського мільярдера угорського походження Джорджа Сороса у розпалюванні протестів.

Під час протестів з будинку державного телебачення вигнали двох депутатів, які намагалися привселюдно зачитати петицію з вимогами демонстрантів.

«Охоронці вигнали двох незалежних законодавців з будинку державного телебачення Угорщини після того, як вони спробували зачитати петицію», - йдеться в повідомленні.

Ці два депутати були серед дюжини членів парламенту, які провели ніч у будинку державного телебачення, продовжуючи демонстрацію проти політики прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

Петиція, яку вони хотіли зачитати, включала вимоги протестувальників, а саме заклики до скасування нового закону про працю, до незалежності державних засобів масової інформації та судів, а також до приєднання країни до прокуратури Європейського Союзу.

Протести сколихнули Угорщину після того, як 12 грудня парламент ухвалив зміни до трудового законодавства. Нововведення передбачають збільшення максимальної кількості понаднормових годин роботи на рік з нинішніх 250 до 400.