live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

АМКУ відклав рішення щодо становища ДТЕК на ринку електроенергії

Чергове засідання по справі призначене на 17 січня 2019 року

Вже четвертий рік Антимонопольний комітет веде розслідування — чи є монополія компанії ДТЕК на ринку генерації електроенергії? Рішення мали оголосити 18 грудня. А натомість Комітет вкотре переніс засідання. У заявників по справі знову з'явились зауваження.

“Очевидно, що Антимонопольний комітет хоче максимально перестрахуватися. Хоче опитати усіх учасників - прямих і непрямих. Деякі просять, щоб їх залучили як третю особу до процесу. Це все одно, щоб і я подав відповідне клопотання. Тобто воно необґрунтоване на мій погляд. І Антимонопольний комітет просто намагається перестрахуватися”, - вважає експерт аналітичної консалтингової групи Андрій Бузаров.

Розслідуванні ініціювала Національна комісія, яка здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг. На сьогодні ринкова частка енергохолдингу ДТЕК у виробництві електроенергії складає 26 відсотків. Тоді як компанія “Енергоатом” виробляє більше 50-ти. На сьогоднішньому засіданні Комітету державний уповноважений заявила: “Є регулятор. Тому зловживати та впливати на ціну у ДТЕК немає можливості”. Про це говорять і експерти ринку.

“І ДТЕК, і Енергоатом, Укгідроенерго - всі вони залежні від адміністративного впливу Укренерго, енергоринку. Які дають їм команди для виконання рішень. Виробники електроенергії не можуть певним чином самі їх змінювати. Тому говорити про те, що є певний фактор монопольного впливу з боку будь-якого учасника ринку, в даному випадку мова йде про ДТЕК, не можна”, - каже член наглядової ради інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук.

Чергова спроба оголосити остаточне рішення буде вже у наступному році. Засідання Антимонопольного Комітету по цій справі призначили на 17 січня.


 

новини партнерів

12 липня, 2020 неділя

11 липня, 2020 субота

12 липня, 2020 неділя

11 липня, 2020 субота

10 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати