live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Компанія Nafta планує інвестувати майже $ 200 млн у видобуток природного газу в Україні

Потужні транснаціональні компанії планують інвестувати сотні мільйонів євро в модернізацію і розвиток нафтогазових родовищ України. І першим за багато років серйозним іностарнним інвестором, який виходить на вітчизняний ринок вуглеводнів є словацька компанія Nafta. Про це було сьогодні заявлено на прес-конференції керівництва даної фірми

"Промислово-енергетичний Холдинг EPH не перший рік працює в Україні. Ми вивчили практично всю територію країни і прийшли до висновку, в найближчі 5 років зможемо ефективно інвестувати 200 млн. доларів в українські газові родовища. Безпосередньо організацією і виконанням робіт з пошуку і видобутку газу займеться наша дочірня словацька компанія Nafta, яка успішно працює в західному регіоні країни вже 5 років", - заявив журналістам проект-менеджер холдингу EPH Роберт Бунділ.

 

null

За словами Р.Бунділа мова йде про гарантовані інвестиції в розробку Юзівського родовища. Бізнесмен нагадав, що сьогодні в першій половині дня Кабінет міністрів України на своєму засіданні схвалив передачу 90% прав і обов'язків ТОВ "Надра Юзівська" в угоді про розподіл продукції (УРП) по Юзівському майданчику (Харківська та Донецька обл.) на користь компанії Yuzgaz B.V. (Нідерланди) з інвестором-оператором проекту в особі словацької компанії Nafta. Згідно з пояснювальною запискою до проекта урядового розпорядження, Nafta надала гарантію 100% забезпечення зобов'язань Yuzgaz, та покриє фінансування пошукових робіт на суму $ 200 млн (буріння не менше 15 свердловин).

У свою чергу директор представництва Nafta в Україні Любомир Копчик (Nafta RV) підкреслив, що в своїй роботі з видобутку вуглеводнів компанія займеться не тільки розвідкою нових майданчиків, але і реконструкцією і відновленням старих свердловин, кількість яких становить 47 об'єктів. При цьому будуть використовуватися передові світові технології, працювати з якими будуть, в основному, українські фахівці.

null

"Ми однозначно розраховуємо на залучення до робіт як місцевих фахівців, так і українські фірми. Йдеться про створення сотень нових робочих місць. А всього на наших об'єктах будуть працювати не менше 80% місцевих фахівців. Як результат: наповнення місцевих бюджетів через оподаткування", - зазначив Л.Копчик.

У свою чергу Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула зазначив, що вихід на український інвестиційний ринок такого серйозного представника центральноєвропейського бізнесу, як холдинг ЕРН і її "дочки" Nafta, є прекрасним прикладом для інших потенційних інвесторів.

null

"Більше чотирьох років ми підтримуємо курс українського уряду на збільшення власного видобутку газу. У тій ситуації, в якій сьогодні знаходиться ваша країна прихід серйозного європейського капіталу тільки посприяє зростанню енергетичної незалежності України", - резюмував Радек Матула.

Як зазначила на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Наталія Бойко, на засіданні Уряду сьогодні був зроблений важливий крок в напрямку енергонезалежності! Крок назустріч новим інвестиціям. Затверджено конкурсні умови для 12 нових проектів щодо укладення угод про розподіл продукції. Україна розраховує залучити більше 50 млрд грн до видобутку вуглеводнів в результаті укладення майбутніх угод.

"Конкурси будуть проведені з максимальною прозорістю. Для підвищення прозорості була включена норма, яка зобов'язує заявників розкривати не тільки інформацію про своїх учасників, але і фактичних кінцевих бенефіціарів ... Конкурсні умови передбачають мінімальний обсяг інвестицій, перелік і термін проведення робіт на ділянці, основні критерії розподілу продукції і особливості умов угоди з боку держави" , - підкреслила Н. Бойко.

Чиновник особливо підкреслила, що таким чином, в 2019 році держава запропонує інвесторам на аукціонах і конкурсах понад 40 нафтогазових ділянок загальною площею понад 20 тис. кв.км.

Довідково:

Нафтогазовидобувна компанія Nafta є лідером в області дослідження і видобутку вуглеводнів в Словаччині з більш ніж 100-річним досвідом роботи. Підприємство займається пошуком і видобутком газу і нафти, застосовує провідні сучасні технології в своїй роботі. За час свого існування Nafta пробурила понад 3 тис свердловин в Віденському і Східно-Словацькому басейнах. Компанія має потужності для зберігання 2,74 млрд куб. м природного газу.

В Україні Nafta з 2016 року реалізує спільний проект з американською компанією Cub Energy Inc. з пошуку і видобутку газу в Закарпатській області. За два роки Nafta здійснила сейсмічні дослідження і в цьому році почала буріння трьох пошукових свердловин.

Управління словацької Nafta, 29% якої належить державі, здійснюється інфраструктурним підрозділом EPIF, який на 68% належить центрально-європейському енергетичному холдингу EPH.

Все по темі

новини партнерів

12 липня, 2020 неділя

11 липня, 2020 субота

12 липня, 2020 неділя

11 липня, 2020 субота

10 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати