live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Швачки та двірники у дефіциті. У яких професіях найбільше бракує робочих рук


фото: tvoemisto.tv
Україні бракує двірників, швачок, слюсарів-сантехніків та поварів

Про це повідомила прес-служба Київського міського центру зайнятості, передає НВ.

У столиці найбільший попит на ринку праці спостерігається на кваліфікованих робочих і працівників сфери обслуговування. Середній розмір заробітної плати у цій категорії вакансій - близько 6,5 тис. грн.

Усього в базі даних Державної служби зайнятості України  близько 150 тис. вакансій.

Про це НВ повідомив виконувач обов’язків голови Держслужби зайнятості Валерій Ярошенко.

Таку велику кількість пропозиції він пояснює, зокрема, міграційним чинником. Кваліфікована робоча сила має доступ до ринку праці Європи і залишає Україну. До того ж там вищі зарплати, стверджує чиновник. Хоча в Україні, за його словами, динаміка зі зростання зарплат також позитивна.  

“Роботу в Україні цілком можна знайти. Єдине що - рівень зарплати не настільки високий, як в розвинутих європейських країнах. В попри велику кількість вакансій є інша проблема: не завжди вакансії співпадають з професійною освітою тих, хто шукає роботу”, - сказав Ярошенко.

Читайте також: Вимкніть світло в Борисполі. Як Україна страждає без робочих рук

”По певних робітничих професіям сьогодні є дефіцит. Але важко прогнозувати, наскільки довго він триватиме. У світі є тенденція до скорочення робочих місць, які потребують некваліфікованої праці, за рахунок автоматизації та запровадження сучасних інформаційних технологій”, - зазначив Ярошенко.

Протягом 2018 року за посередництва Державної служби зайнятості працевлаштували 788 тис. осіб, повідомляють у Держслужбі зайнятості. А це на 42 тисячі більше, порівняно з аналогічним періодом минулого року.

 

новини партнерів

22 вересня, 2020 вівторок

22 вересня, 2020 вівторок

21 вересня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати